Шахтарі продовжать акції протесту, якщо Кабмін не знайде 1,4 млрд на виплату боргів по зарплатах, – Шахов

17.08.18

Акції протесту шахтарів з вимогою до Кабміну знайти гроші на погашення заборгованості із зарплати пройдуть по всій Україні. Про це заявив народний депутат від «Нашого краю» Сергій Шахов.

За словами Шахова, який сьогодні вирушив на Донбас до шахтарів, Кабмін повинен негайно знайти в бюджеті 1,4 млрд грн на зарплати шахтарям.

«Сьогодні у вугільній галузі спостерігається повна вакханалія. До сих пір по всій Україні шахтарі не отримали свої зарплати. В останній день роботи Верховна Рада виконала всі свої зобов’язання, проголосувавши за закон №8362, виділивши 1,4 млрд грн (51 млн дол.) на зарплату шахтарям. “Наш край” пропонує Кабміну негайно знайти ці гроші в бюджеті і видати людям зарплату. Інакше протести шахтарів будуть не тільки на Донбасі – мітинги пройдуть по всій країні», – заявив Сергій Шахов.

Нардеп нагадав, що з 15 серпня п’ятеро гірників не піднімаються на поверхню в знак протесту.

«Кабмін зробив таку вакханалію напередодні святкування Дня шахтаря. Дітей шахтарів залишили голодними. Сьогодні йдуть страйки. Я разом з головою профспілки Михайлом Волинцем буду виїжджати в Донецьку область до шахтарів, підтримаємо їх. Це не перший страйк, він піде по всій Україні», – сказав Шахов.

Як повідомлялося, з 15 серпня на підконтрольною українському уряду території Донецької області мітингують робочі шахт «5/6», «Центральна» та «Капітальна», які входять до складу держпідприємства «Мирноградвуголь». П’ятеро гірників не піднімаються на поверхню з 20.00 15 серпня. Інші – мітингують перед будівлею управління ДП «Мирноградвуголь». Робітники вимагають погасити двомісячні борги із зарплат.

Раніше голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець дорікнув президенту України Петру Порошенко за небажання підписувати прийнятий Верховною Радою законопроекту №8362, яким на вугільну галузь передбачено виділити 51 млн дол.