Шахтарі голодують і страйкують під землею, вимагаючи виплатити мільйонні борги із зарплати, – Шахов

24.10.18

Знайти кошти на виплати зарплати шахтарям, які місяцями не отримують гроші і кілька тижнів страйкують в шахтах, вимагає від уряду депутат від “Нашого краю” Сергій Шахов. Про це він заявив під час прес-конференції в Інтерфаксі.

За словами Шахова, на шахті Капустіна, ДП Лисичанськвугілля, вже кілька тижнів 23 шахтарі не підіймаються з шахти, вимагаючи виплатити заборгованість.

“Ми вимагаємо від чиновників знайти гроші і виплатити зарплати шахтарям, які місяцями сидять без грошей і не знають, як годувати родини. На шахті Капустіна, де триває страйк, люди також вимагають відсторонення директора Валентина Кисельова. Шахтарі вимагають виплати заробітну плату згідно із законом, який був прийнятий ще в червні 2018 року”, – зазначив Шахов.

Він також додав, що до нового року борг із зарплати шахтарям сягне 1,5 млрд грн, сьогодні держава боргує 1 млдр 200 мільйонів гривень.

«Кишенькові міністри хочуть зруйнувати вугільну галузь. Ту саму, яка може дати 5% приріст ВВП України. За ці гроші ми зможемо побудувати 400 тисяч квартир. Вдумайтеся: всім військовим, колишнім учасникам АТО, можна було б дати квартири», – зазначив Сергій Шахов.

За словами голови Незалежної профспілки гірняків Михайла Волинця, на “Селідоввугіллі” працівники навіть оголосили голодування з вимогою виплатити зарплату.

«Сьогодні протестують жінки, яким уже протягом 4 місяців не виплачують заробітну плату і поруч з ними знаходиться Віктор Трифонов, він оголосив голодування, голодує вже третю добу», – сказав Волинець.

Шахтарі переконують, якщо влада їх не почує – вони будуть діяти більш рішуче: розпочнуть голодування у приміщенні міністерства палива та енергетики а також – перекриватимуть важливі автошляхи.

Як відомо, у червні урядовці обіцяли до кінця року розрахуватись повністю із боргами шахтарів, утім досі не почав виконувати обіцянку.