Сергій Смотрич та Світлана Сулімова, Вінниччина: Ми ремонтуємо країну

18.09.15

Злагоджена робота чоловіків і жінок у команді «НАШОГО КРАЮ» Вінницької області настільки природна й гармонійна, що гендерно збалансоване керівництво парторганізації – голова Сергій Смотрич та його заступник Світлана Сулімова дають інтерв’ю разом.

Як би ви могли охарактеризувати вашу команду?

Сергій Смотрич: У нас гендерно орієнтована команда: чоловіки й жінки разом. Усі – професіонали, хороші господарники. Якщо це колишні депутати, то – мажоритарники, які своїми справами завоювали довіру людей і ті хочуть бачити їх своїми представниками знову. Жінки у нас курирують соціальне спрямування, екологічні питання та освіту. Усі кандидати – вихідці з того регіону, в якому балотуються. Ніяких «парашутистів».

У скількох округах виборці побачать кандидатів від вашої партії?

Сергій Смотрич: Ми сформували попередній список з 30 кандидатів до обласної ради. З них десять – колишні депутати-мажоритарники, які отримали підтримку людей, п’ять мерів міст обласного значення. За іншими радами проекти списків ще формуються.

У яких містах будуть ваші мери?

Сергій Смотрич: Що стосується місцевих рад, то кандидати є скрізь. Ми розраховуємо на Ладижин, Бар, Козятин, Хмільник, Піщанку, Погребище.

Хто очолить ваш список до облради і чому?

Сергій Смотрич: На затвердження партійної конференції буде винесено мою кандидатуру. Люди у місті мене знають. Скажу без удаваної скромності: все, що обіцяв, – зробив. Я знаю проблеми регіонів. Одна з головних – водопостачання. Ми зробили водогони в Мончині, Сопіні, Довжку. Як мажоритарник я постійно на зв’язку з виборцями. Потрібно відремонтувати церкву у Бабинцах – ремонтуємо, замінити вікна – міняємо тощо. Як на мене, нічого особливого я не зробив, але моя активна життєва позиція не дає можливості мені залишатись осторонь.

Вважаю, що у нас в партії є люди, які зробили набагато більше за мене. Але у мене є молодість, амбіції, бійцівські та організаторські здібності. Це і допомогло мені стати партійним лідером. Думаю, можу принести користь нашій країні. Мені важко погодитися з багато чим, що сьогодні відбувається. Я не можу це прийняти і буду робити все, аби наші діти й батьки жили краще. Я хочу зробити все залежне від місцевої влади, щоб покращити якість їхнього життя.

Світлана Сулімова: Нам потрібно підвищувати градус позитивного мислення, оскільки країна сьогодні перебуває в депресії. І я думаю, то «НАШ КРАЙ» – це та платформа, на якій можна будувати позитивні програми розвитку суспільства через роботу держави з людиною, можливість побачити цю людину у розвитку суспільства.

Які завдання ви ставите перед собою, що плануєте робити передусім?

Сергій Смотрич: Правильно провести децентралізацію. Коли я навчався в Академії державного управління в Києві, це було темою мого диплома – «Самоврядування та реалізація». Я чітко розумію, що тим, чим ми вже володіємо, ще потрібно правильно скористатися – другого шансу не буде. Треба грамотно розподіляти фінанси, виставляти пріоритети. Люди нашої команди готові провести цю роботу так як треба.

Світлана Сулімова: У нас є свої плани на майбутнє. Я, наприклад, за підтримки нашої команди лобіюватиму створення кризових центрів у кожному регіоні. Там люди зможуть отримати грамотну психологічну та юридичну допомогу, будь-яку консультацію, бо існуючі соціальні служби з цим не справляються. Зараз повертаються воїни з АТО. Централізованої реабілітації для цих людей немає. В результаті у сім’ях зростає напруга. Кількість таких сімей збільшується, їм усім потрібна допомога. Так само підтримки потребують і переселенці, і люди, що не можуть впоратися з наростаючим хаосом нашого життя. Кожен має бути почутий і отримати необхідну йому допомогу. Такі центри повинні бути в кожній області.

Можете назвати досягнення людей з вашої команди?

Сергій Смотрич: Я був вражений: сотні кілометрів водогонів і газопроводів проклав у Вінницькій області Володимир Соломко – наш колега-депутат облради. У нього є своє підприємство, роботи якого коштують на 40–50% дешевше, ніж в інших підрядників. Віктор Берещюк – директор Вінницького кар’єра. Неможливо порахувати, скільки він виділив щебеню на всілякі соціальні об’єкти. Анатолій Любінін – начальник Жмеринської дирекції залізничних перевезень, що підтримує функціонування залізниці в умовах відсутності держфінансування. Я навів лише кілька прикладів. Але й інші члени нашої команди докладають усіх сил до розвитку рідного краю.

Чим партія «НАШ КРАЙ» відрізняється від інших?

Сергій Смотрич: У нас немає політизації. Це об’єднання професіоналів, які розуміють, що нам потрібно будувати і відновлювати державу. Ми всі чудово усвідомлюємо, що тільки розвинена економіка може створити робочі місця. У партії зібралися економісти, бізнесмени, підприємці, кандидати наук, які чітко розуміють, що потрібно зробити, аби поліпшити жит тя своїх земляків. Це люди справи, які хочуть працювати і знають, що робити. Коли вам потрібен сантехнік, ви не зважаєте на його політичні погляди. Ми – сантехніки, які мають відремонтувати країну.

Світлана Сулімова: У нас не просто професіонали, у нас професіонали, які надихають. Ми будуємо нову платформу позитивного ставлення до життя і хочемо надихнути кожну людину, тому що всі гідні кращого життя. Людина має усвідомлювати відповідальність за свою долю і внесок у державу.