Сергій Шахов першим з українських політиків здав плазму з антитілами до COVID-19

20.05.20

Народний депутат Сергій Шахов, співголова політичної сили «Наш край», першим з українських політиків здав плазму крові для подальшого виготовлення ліків від COVID-19.  Процедура відбулася в Черкаському обласному центрі крові, на базі якої українська біофармацевтична компанія Biopharma запустила програму по виробленню ліків.

«Для мене величезна честь стати першим донором серед українських політиків. Я завжди говорив, що саме українські вчені зможуть створити ліки від цієї хвороби. Упевнений, так і буде. Зі свого боку, я готовий допомагати всім чим зможу, як мінімум підтримкою в парламенті і власною кров’ю»,  зазначив Сергій Шахов.

Сьогодні в Україні відсутня єдина державна програма по дослідженню «ковідной» крові – відповідних плазмоцентрів бракує навіть в столиці. Тому депутат ініціюватиме підтримку лабораторій, які готові долучитися до досліджень, на держаному рівні.

Нардеп закликав всіх небайдужих українців-донорів відвідати плазмацентри компанії в Сумах, Шостці, Конотопі, Дніпрі, Харкові та Черкасах. Всі вони обладнані відповідно до сучасних світових вимог, на відміну від більшості державних лікарень. Для донорів передбачені підвищені виплати у 1200 грн за донацію.

«Всього півгодини, і 650 мл плазми відправляються в новозбудований науково-виробничий комплекс компанії в Білій Церкві. Можливо, саме вони врятують чиєсь життя. Долучайтесь до донорства плазми!», – додав парламентарій.