Середня українська сім’я вимушена щомісяця сплачувати понад 100 грн. за «прихований» газ, – «Наш край»

21.09.15

Держава приховує газовий баланс від громадян, примушуючи їх сплачувати за величезні обсяги втраченого газу. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

За його словами, щорічно на внутрішньотехнологічні витрати та втрати при транспортуванні газу в Україні використовувалось понад 3,5 млрд. куб м. блакитного палива – такі дані були надані робочій групі ВР з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів на послуги ЖКГ.

«Наш край» вимагає запросити міжнародну аудиторську компанію, яка б здійснила ревізію газового балансу в Україні і, зокрема, з’ясувала реальні об’єми газу, які йдуть на забезпечення технологічних потреб у газорозподільчих системах, теплокомуненерго та промисловості. «Після цього стане зрозуміло, скільки з цих 3,5 млрд. кубометрів справді технологічно обґрунтовані, скільки, фактично, йде у повітря через зношеність мереж, а скільки дають можливість окремим панам збагачуватися за рахунок інших, адже ці технологічні витрати оплачують кінцеві споживачі комунальних послуг», – зазначив Олександр Мазурчак.

За різними оцінками, додав він, аудит може виявити понад 2 млрд. кубометрів «прихованого» газу. «Якщо рахувати вартість цього газу за ринковою ціною 7178 грн./тис. куб. метрів, ми отримуємо 14,4 млрд. грн. Це більше половини тієї суми, яка закладена урядом на субсидії цього року», – зауважив Олександр Мазурчак і підкреслив, що у підсумку українцям не лише не знижують тарифи – їм доводиться сплачувати за газ, який зникає невідомо куди. Виходячи із суми у 14,4 млрд. грн. кожна українська сім’я, що складається із чотирьох осіб, вимушена сплачувати щомісячно за начебто втрачений газ понад 100 грн.

Співголова партії наголосив, що «Наш край» виступає за справедливі тарифи та прозору тарифну політику. «А про яку прозорість можна говорити, якщо газовий баланс – це закрита інформація для громадян і ця закритість дає можливість маніпулювати з об’ємами газу і ціною на нього», – відзначив Олександр Мазурчак.