Сальдо: Нам необхідно використовувати нинішній час, щоб робити життя навколо нас якіснішим

27.08.15

Виступ Володимира Сальдо

на Форумі регіональних лідерів «НАШ КРАЙ»

27 серпня 2015

м. Київ

Більше 10 років я працював міським головою Херсона. Всі ці десять років ми разом з Вами працювали в реальних умовах. Були непрості часи, коли опалення ми запускали практично вручну, коли проводили зустрічі з трудовими колективами і пояснювали людям, що вони не отримують зарплату через відсутність субвенцій з держбюджету. Було все, але все це ми проходили разом зі своїми городянами. Ми завжди були поруч. Звичайно, українські міста мають свої відмінності, але нас об’єднує одне – бажання, щоб місцеве самоврядування дійсно було самоуправним і самодостатнім.

Минув час, коли керівники міст повинні були дотримуватися головної лінії партії влади, інакше наше місто залишилося б без коштів. Це докорінно неправильний підхід. Не можна, щоб всі ресурси зосереджувалися в центрі, а регіональні управлінці були залежні від партії влади.

Зараз у нашій країні оголошено курс на децентралізацію. Є таке правило: система добре працює, якщо незалежно від того, яка з партій в центрі зосередила у себе владу, регіональні можливості – незмінні. Ось, що таке децентралізація в моєму розумінні. І вона не буде декларативною, якщо, завдяки сильним місцевим лідерам, створяться сильні громади.

Хто, як не ми – господарники, люди які вже довели своїми конкретними справами, що можемо працювати за будь-яких умов.

Коли не знаєш, що буде завтра, важко думати про перспективи. А потрібно, адже без цього не з’являться нові можливості. Так, часи зараз непрості, але скласти руки і кивати на складний час та безгрошів’я простіше, аніж брати і робити. Бути слабким і хворим простіше, ніж сильним і здоровим. А я хочу, щоб і Херсон й інші українські міста, і життя в них, і люди мали можливість бути сильнішими, багатшими і здоровішими. Адже всі ми засумували за самодостатнім і здоровим суспільством. Згодні?

Будь-яка криза – нові можливості. Не мої це слова – Черчіля. Нам потрібно використовувати саме сьогоднішній час, щоб робити якіснішим життя навколо. Бо ми живемо сьогодні й іншого, окрім як сьогодні, часу немає.

Зараз ми, у кого є можливості, знання і досвід, зобов’язані віддати їх нашим містам. Розпорошуватися на політику, з’ясування стосунків, звинувачення і виправдовування, на заохочення непричетних і покарання невинних – немає часу. Не ворогів зараз нам треба шукати, вони завжди знайдуться самі, а союзників. Час збирати каміння прийшов набагато раніше, ніж всі ми очікували. І втратити його не можна.

НАШ КРАЙ став саме такою політичною силою, де немає демагогії.

Чистої політики заради політики теж немає. У цього об’єднання абсолютно приземлені до реалій цілі. Ті, хто працював в органах місцевого самоврядування, знають: кришталевий міст від одного берега річки до іншого можливий тільки в уяві літературного героя. Та й то – сатиричного. А більшість політичних партій саме такі «мости» й обіцяють побудувати.

Я для себе особисто відкинув можливість йти від партії, представники якої – заручники одного лідера. Вони, як правило, тільки підкреслюють, що знають місцеву проблематику. Насправді ж вирішувати завдання доводиться практикам з міст, сіл і селищ.

«Наш край» об’єднав господарників – мерів українських міст, які своєю роботою довели вміння і за критичних умов контролювати ситуацію в міському господарстві. Ми добре знаємо один одного, разом працювали по лінії Асоціації міст України, в парламенті, хоча і представляли різні політичні сили. Але зараз зібралися разом, щоб наші міста отримували ефективні результати.

І щоб політичні заяви про децентралізацію зробити реальністю, вирішити проблеми, які для територій зараз здаються не підйомними, знову-таки потрібна партія, потрібен НАШ КРАЙ. Ми самі будуємо нашу політичну силу такою, якою хочемо бачити країну – з сильним і самодостатнім самоврядуванням.

Чи в опозиції ми? Так, в опозиції. В опозиції до дурості, непрофесіоналізму, популізму, інтриг і бездіяльності. Але, на відміну від інших, ми не просто декларуємо недоліки, а знаємо, як в реальних умовах можна поліпшити ситуацію. Це ще один принцип, який нас об’єднав.

Зараз головне питання для нас: як ми перезимуємо, яку ціну будемо платити за газ і електроенергію, як зібрати дітей до школи.

Хто сьогодні мої однопартійці в Херсоні?

Всі, хто заради нормалізації ситуації готовий співпрацювати, хто небайдужий, хто може конструктивно, відкинувши всі емоції і засукавши рукава, працювати для добробуту містян, хто вже має досвід і довів це своїми справами.

Вже сьогодні в наших лавах управлінці, господарники, бізнесмени, які відбулися. Вони здатні працювати – ось, що дуже важливо. Це ті, хто вже щось зробив, почав і ці справи потрібно і важливо продовжити. Ті, хто у складні часи не виїхав зі своїми можливостями за кордон, ті, хто хоче, щоб люди навколо них теж жили добре. Це ті, для кого їхній дім – вулиця, мікрорайон, місто, де вони живуть. Ось такі люди, навіть коли складно, здатні берегти і розвивати наш Херсон – наш край!

Сьогодні відбувся форум регіональних лідерів, які вирішили йти на вибори від партії «Наш Край». Участь у форумі взяли 62 мери і 500 регіональних лідерів.