З особливою увагою до особливих дітей

25.09.15

В екопарку реалізуються декілька гуманітарних програм і проектів, пов’язаних з допомогою дітям, які страждають на різні захворювання

За короткий час Feldman еcopark набув величезної популярності. Тут раді кожному гостю, але деяких чекають з особливим трепетом. У центрі психосоціальної реабілітації надають підтримку дітям з психічними та поведінковими розладами, затримкою мовного розвитку, з діагнозом ДЦП, синдромом Дауна, сколіозом.

На жаль, багато хто з цих дітей позбавлений можливості бувати на природі. Не всі можуть заплатити за відпочинок і розваги, не у всіх є особистий транспорт. Тому Feldman еcopark і намагається охопити увагою особливих дітей. З іншого боку, дитина навіть за умови, що вона оточена турботою і любов’ю у власній родині, гостро потребує нових знайомств. Її життя не може обмежуватися спілкуванням з мамою і татом або навчанням у спеціальній установі – їй необхідно пізнавати нове. В екопарку для цього створено чудові умови.

Часто допомога необхідна й батькам. Підтримка психолога важлива для формування правильного ставлення до щоденних труднощів при вихованні особливої дитини. «Сьогодні всі визнають наявність серйозних проблем, пов’язаних з лікуванням, реабілітацією і соціалізацією дітей з особливими потребами. Дуже часто родини, які виховують таких дітей, залишаються наодинці зі своїми проблемами, – наголошує засновник екопарку співголова партії «НАШ КРАЙ» Олександр Фельдман. – Діти з особливими потребами – в зоні особливої уваги Feldman еcopark».

У центрі допомагають і дітям, які мають психічні розлади, а також потерпілим у результаті бойових дій на Донбасі. Як не прикро, але у третини від загальної кількості дітей віком від 3 до 18 років є психологічні проблеми. Йдеться про депресії, фобії, розлади поведінки, гіперактивність. Працюють психологи і з дітьми, які перебувають у групі ризику через недостатню увагу з боку батьків і вже пожили на вулиці – «важкі підлітки», як їх називали раніше. «Діти, яких упустили дорослі», – уточнюють фахівці з Feldman еcopark.

Важливо зазначити, що всі програми реабілітації розроблено кафедрою психотерапії Харківської медичної академії післядипломної освіти спільно з Національною лігою психотерапії, психосоматики та медичної психології України. Вони включають в себе передові методи психокорекції. Їх формат різний. Так, унікальні можливості ландшафтного парку Feldman еcopark нададуть можливість використовувати гарден-терапію, ландшафт-терапію та анімалотерапію. Ці напрями не лише поповнюють знання дитини про рослинний світ, а й вчать бути уважними, розвивають естетичне сприйняття.

Анімалотерапія – лікування за допомогою тварин – приносить особливу радість дітям. Контакт з тваринами – спостереження, дотик – вимагає хоча й мінімального, але фізичного руху та дії, а це дуже корисно для дітей з ДЦП.

Результатами благодійних програм і проектів задоволені як їхні учасники, так і організатори, а також волонтери. Всім їм хочеться, щоб подібних ефективних соціальних проектів у нашому регіоні стало якомога більше. Щоб не було дітей, «упущених дорослими», щоб діти, які страждають на різні захворювання, не випадали з соціуму. Підхід екопарку, який полягає в щирій любові до дітей, необхідно привнести в інші сфери життя, вважають волонтери. Команда Feldman еcopark, раніше в більшості своїй абсолютно аполітична, тепер робить ставку на народного депутата Олександра Фельдмана і партію «НАШ КРАЙ», на тих, хто розуміє, від чого залежить майбутнє нашого регіону. Адже діти – найголовніше в житті, їх здоров’я і благополуччя мають стати загальноприйнятою нормою.