Руслан Гусак, Івано-Франківщина: Сьогодні люди надають перевагу професіоналам, яких вони знають особисто

22.09.15Gusak - Руслан Гусак, Івано-Франківщина: Сьогодні люди надають перевагу професіоналам, яких вони знають особисто

Івано-Франківську обласну організацію політичної партії «НАШ КРАЙ» очолив екс-заступник голови ОДА Руслан Гусак. Детальніше про себе, Івано-Франківськ, свій досвід та теперішню діяльність він розповів у нашому інтерв’ю.

Чому ви обрали для себе саме цю політичну силу?

Передусім – це партія господарників, людей реальних професій, які сьогодні забезпечують комфортне життя мешканцям Івано-Франківська та області. Це фахівці, які знають, як робити ту чи іншу справу, і роблять її, не прикриваючись політичними гаслами. Тому я обрав саме цю політичну партію та очолив її в Івано-Франківській області.

Партія «НАШ КРАЙ» заявляє про те, що стоїть на засадах місцевого патріотизму. Що особисто ви вкладаєте у це поняття?

Наш місцевий патріотизм проявляється навіть у тому, як кожна людина, проживаючи в рідному краї, ставиться до нього. Політики ж, які сьогодні перебувають у Верховній Раді, намагаються нам вкладати в голову, що Україна повинна рухатись в Європу. Але насправді люди мусять розуміти, що Європа починається з кожного з нас – з того, як людина ставиться до себе, до людей, які її оточують, до своєї роботи.

Патріоти нашого краю – це люди, які проживають у ньому. Але треба розрізняти тих, хто є патріотами лише на словах, і тих, які повсякденною працею доводять свій патріотизм. Незалежно від того, до якої політичної партії ми належимо та яку роботу виконуємо, ми маємо лишатися людьми. Якщо люди триматимуться один одного – буде сильна команда у кожному краї. До речі, те, що сьогодні відбувається на сході країни, це, з одного боку, дуже велика біда для України, а з іншого – це згуртувало націю.

Як ви ставитесь до децентралізації?

Я підтримую децентралізацію з більшою передачею повноважень на місця. У тому числі й фінансову. Тому що громада знає краще, як управляти господарством та всіма процесами, які в ній відбуваються. У партії «НАШ КРАЙ» є люди багатьох професій: освітяни, будівельники, представники органів місцевого самоврядування тощо. Вони знають, як робити реформи, набагато краще, ніж люди, які засідають у ВР та, прикриваючись політичними гаслами, не проводять реальних реформ в нашій державі.

Які основні виклики сьогодні стоять перед місцевими громадами?

Найбільшим викликом для місцевих громад є те, що враховуючи недосконалий закон про вибори до органів місцевого самоврядування, кампанія триватиме лише 23 дні. Згідно зі штатним розписом виборчої кампанії з 21 по 30 вересня має відбуватися висування кандидатів, тобто сама передвиборча кампанія триватиме з 1 по 23 жовтня. Це короткострокова кампанія, і у людей буде обмаль часу, аби розібратися, які саме політичні сили йдуть до влади і хто саме від них балотується. Можна сказати одне: сьогодні люди нададуть перевагу професіоналам, яких вони знають особисто, тому й команду, яка піде на вибори до обласної ради, до рад нижчих рівнів та до Івано-Франківської міської ради – буде представлено саме такими людьми.

Ви три роки працювали заступником голови облдержадміністрації. Що зроблено вами на цій посаді та яка від цього користь жителям міста й області?

Я працював у команді Михайла Вишиванюка і багато чого навчився за цей час. А що було зроблено? Була важка повсякденна праця. Ми їздили по області, вивчали потреби та проблеми сіл, міст та районів, визначалися з пріоритетами. Для цього треба було об’їхати майже кожен населений пункт.

Але що найголовніше, це не ми повинні говорити про те, що зробили, це люди мають оцінити нашу роботу. Я не чув, щоб хтось говорив, що ми щось погано зробили. Ми будували лікарні, школи, дитячі садки, ремонтували ФАПи, дороги виходячи з фінансових можливостей, які в нас тоді були. Ми зробили ремонт філармонії, збудували корпус перинатального центру. Це знакові речі для Франківська. Щодо районів, то ми майже збудували поліклініку у Коломиї та лікарню в Галичі.

Чи є у прикарпатського «НАШОГО КРАЮ» рецепт, як навести лад у місті та області?

Давайте не забігати наперед. Команда професіоналів, яка на сьогодні представляє політичну партію «НАШ КРАЙ» в Івано-Франківську та області, знає, як робити реальні речі, а не, прикриваючись політичними гаслами, розказувати, що всі існуючі в області проблеми, якщо ви їх оберете, зникнуть. Це неправда! Будь-хто, коли це говорить – бреше людям. Сьогодні проблеми з кожним днем тільки накопичуються. І вже довгий період вони не вирішуються. Не вирішуються через певні об’єктивні обставини. Наша країна перебуває у стані війни з Росією, і якщо на початку 2014 року не було часу займатися проблемами області, бо всі ресурси було спрямовано на те, щоб зупинити агресора, то зараз настав час їх вирішув ати.

Нещодавно відбулася прес-конференція «НАШОГО КРАЮ», на якій ви представили членів своєї команди. За яким критерієм їх відбирали?

Це команда професіоналів. Наприклад, Зоряна Кочерга – найкращий лікар-неонатолог у місті та області. Вона кандидат медичних наук, доцент, пише докторську дисертацію, викладач медичного університету, це Людина з великої літери.

Що стосується Василя Друка, то в нас є, наприклад, люди, які займаються будівельним бізнесом, а є будівельники. От він – будівельник. Бо людина, яка займається будівельним бізнесом, і людина-будівельник – це дві великі різниці. Він пройшов усі ази будівельної справи: від простого робітника до інженера великих будівельних трестів, що існували за радянських часів.

Анатолій Лущак – сільський голова Старого Лисця та голова Асоціації сільських голів – надзвичайно прекрасна людина, і я можу його хвалити 24 години на добу, але краще піти й подивитися, що він зробив, ніж розповідати про це.

Степан Бацала – це людина, яка весь свій час витрачає на те, щоб виховувати дітей, підростаюче покоління у військово-патріотичному дусі. Є у нього і навчальна база – село Козино Галицького району. Там проходили вишкіл люди, які потім відправлялися в зону АТО. За досить короткий час партія, яку ви представляєте, завоювала симпатії виборців.

Як вам це вдалося?

Передусім треба не брехати виборцю. Просто не брехати. Треба чесно говорити: «Так, є проблема, і ми знаємо, як ї ї вирішити». Але не можна у жодному разі обманювати людей. Бо якщо обманеш один раз, то вдруге вони ще можуть тебе послухати, а на третій раз навіть не подивляться у твій бік. Це перший момент. І другий – треба слухати людей. Люди знають, як управляти процесом господарювання в місті. Коли я працював заступником губернатора, мені було дуже цікаво спілкуватися з людьми. В нашій області є близько 800 сіл і близько 500 сільських рад. Майже у 85% сіл і сільських рад я побував. Спілкування з людьми приносить мені колосальне задоволення.