Вибори у Немирові Вінницької області під загрозою зриву

17.12.16

Вінницька обласна організація партіїї «Наш край» звернулися до голови ОДА Коровія та керівників силових структур з вимогою зупинити фальсифікації на виборах в Немирові.

У виборчі дільниці надійшли бюлетені, які в партії вважають сфальсифікованими, а поліція за фактом порушень відкрила кримінальне провадження.

Партійці зазначають, що спочатку з ініціативи голови виборчкому В. Мировского було прийнято абсолютно необґрунтоване рішення про друкування бюлетенів в ПрАТ «Вінницька облтіпографія». Питання вирішилося без обговорення і голосування.

Потім, 13 грудня, Мирівський самостійно прийняв рішення про заміну тексту бюлетеня, і друкарня надрукувала 7 301 бюлетень для виборів мера, який, як вважають партійці, не відповідає нормам законодавства.

За фактом незаконного друку 14 грудня слідчий Вінницького відділу поліції відкрив кримінальне провадження за частиною 2 статті 158 КК України.

Після цього частина членів комісії погодилися прийняти ці бюлетені, але в кількості не відповідає замовленню. Решта нібито повинні були додрукувати пізніше. Але коли при прийомі бюлетенів за викликом прибув наряд поліції, частина членів виборчкому відкликали свої «голоси». Більш того, комісійно виборчком вирішує відправити всі бюлетені для їх знищення в друкарню і хоче надрукувати нові. Але глава виборчкому відвозить бюлетені до Вінниці, і вночі 15 грудня знову доставляє їх же в Немирів. Частина комісії погоджується їх прийняти.

Кандидат від «Нашого краю» Литовчук звернулася до Вінницького окружного адмінсуду з позовною заявою про незаконність дій виборчкому. У самому Немирові бюлетені вже роздали по ділянках.

Лілія Литовчук звернулася до керівництва області та силових відомств з проханням терміново вжити заходів щодо дострокового припинення повноважень членів Немирівського виборчкому. Фактів систематичного вчинення протиправних дій, на її думку, зазначено досить. Також в «Наш край» просять в рамках кримінального провадження вилучити бюлетені як речові докази.

Нагадаємо, неміровчане 18 грудня мають вибирати мера об’єднаної територіальної громади.
zvernennya 1 653x1024 - Вибори у Немирові Вінницької області під загрозою зриву

 

zvernennya 2 690x1024 - Вибори у Немирові Вінницької області під загрозою зриву

zvernennya 3 1024x879 - Вибори у Немирові Вінницької області під загрозою зриву