Бездіяльність МОЗ загрожує життю українців, – «Наш край»

31.01.17

Керувати сферою охорони здоров’я мають професійні медики, а не управлінці. Про це заявив народний депутат від «Нашого краю» Сергій Шахов.

За його словами, так звані реформи Міністерства охорони здоров’я несуть загрозу життю українців.

«Немає сумніву, що боротьба з корупцією у сфері державних закупівель є необхідною. Проте, через імітацію такої боротьби, ми отримали понад рік затримки із закупівлею лікарських засобів та медичних інструментів. Ціною «реформаторських» ігор не можуть бути життя та здоров’я людей. Керувати сферою охорони здоров’я мають професійні медики, а не управлінці», – зазначив Сергій Шахов.

За його словами, уряд зобов’язаний якнайшвидше налагодити ефективний та належний процес закупівель.

«Простий розрахунок свідчить, що закуплені ліки надійдуть до лікарень не раніше травня-червня. Хто відповідатиме за сотні тисяч життів українців, що поставлені під загрозу у такий спосіб? «Наш край» вимагає відставки всієї команди МОЗ, що допустила таку ситуацію», – повідомив він.

На думку депутата від «Нашого краю», ще однією незрозумілою «реформою» МОЗ є запровадження так званих госпітальних округів.

«Люди не розуміють, навіщо перепрофільовувати районні лікарні та переводити пацієнтів до лікувальних закладів інших районів. Як наслідок, зростає напруга у суспільстві, що призводить до масових акцій протесту. У реформі все має бути логічним: спочатку пояснення людям, що та навіщо, і лише після цього – зміни», – повідомив Сергій Шахов.

Всі ці проблеми він пов’язав з непрофесійністю команди міністерства.

«Керівники Міністерства охорони здоров’я відірвані від реалій життя. Реформаторський потенціал нинішньої команди МОЗ переоцінений, більше того – шкідливий. Сферою охорони здоров’я зараз керують люди, які вважають себе менеджерами та мають мало спільного з професійною медициною», – підсумував Сергій Шахов.

Нагадаємо, 13 січня 2017 року голова Федерації роботодавців охорони здоров’я Володимир Загородній заявив, що МОЗ повністю провалило програму закупки ліків у 2016 році, придбавши препарати для онкохворих лише на 10%, кардіологічних – менше 9%.

23 січня 2017 року у місті Шаргород Вінницької області відбувся багатотисячний мітинг проти впровадження госпітальних округів.