Олег Баляш: Ми підтримуємо Форум видавців, бо це візитка нашого краю

12.09.15unnamed 1 - Олег Баляш: Ми підтримуємо Форум видавців, бо це візитка нашого краю

Цими днями у Львові відбувається чи не найочікуваніша культурна подія країни – 22-й Міжнародний форум видавців, але місцева влада явно недооцінює значення цієї події для суспільства загалом і для громади міста зокрема, – вважає Олег Баляш, депутат Львівської обласної ради, який нещодавно приєднався до партії «НАШ КРАЙ».

Що для вас значить Форум видавців?

І для Львова, і для мене Форум видавців – це завжди подія і велике свято. Форум став візитівкою міста Лева, невід’ємною складовою іміджу культурної столиці України. Львів’яни славляться тим, що полюбляють читати і завжди стежать за літературними новинками. Форум – це також хороший майданчик для молодих і талановитих людей, і наше завдання – зробити все, аби він розвивався і розширював свої масштаби.

Ви є одним із меценатів Форуму. Чому для вас це так важливо?

Ідеологія партії «НАШ КРАЙ» є простою – забезпечення стабільного розвитку на місцях. Саме тому для мене важливо, щоб львів’яни не втратили цей майданчик, а Львів – свою візитну картку, адже це будуть непоправні репутаційні втрати для міста. Підтримка Форуму видавців – це підтримка освіти, науки, літератури, талановитих людей та і загалом запиту суспільства на саморозвиток і знання. Відтак для себе я і прийняв таке рішення, адже щоб вивести країну з теперішнього хаосу, нам насамперед потрібні люди, які читають, розуміють логіку суспільних подій, які навчаються і розвиваються. Нам потрібне саме таке суспільство, а щоб воно було таким, ми мусимо зробити все, аби Форум видавців щораз розвивався і бажано, щоб саме у Львові.

Однак щороку проблеми, пов’язані з проведенням форуму, тільки зростають.

Це правда. На жаль, міський голова Львова Андрій Садовий, на мою думку, чомусь не дуже хоче сприяти у проведенні Форуму, навіть незважаючи на очевидну значущість його для міста та львів’ян. Фінансування, яке здійснює міська влада, є вочевидь недостатнім, тому витрати змушені брати на себе підприємці та меценати. Інколи складається враження, що Андрій Садовий просто вбиває Форум видавців, намагається витіснити його з міста, яке вважає своєю мало не приватною власністю.

У попередні роки вже була загроза того, що через проблеми з фінансуванням Форум був під загрозою і міг скоротитись чи не наполовину. Тоді організаторам доводилося відмовлятися від приїзду кільканадцятьох цікавих письменників. Причина банальна – вони просто не могли оплатити їх перебування у Львові. Як таке може бути? Парадокс. Форум видавців – це, безумовно, чи не наймасштабніша культурна подія року у Львові та найбільша книжкова подія країни. Однак кожного разу повторюється одна і та сама проблема з фінансуванням. Власне, і цього року ми також не побачимо багатьох цікавих людей, бо в організаторів не вистачило грошей, щоб їх прийняти.

Яке ви бачите вирішення цієї проблеми?

Насамперед і місто, і міський голова повинні активніше долучатися до проведення Форуму видавців. Мер має допомагати, комунікувати, знаходити кошти, а не просто прийти і виступити з промовою. Це тупий піар. Не більше. Адже підтримка міської влади – це не просто дати 100 тис. грн. Це приклад для наслідування. Наразі ж у Львові така ситуація, що громада і бізнес усіма силами за Форум, а міський голова – ніби як стоїть збоку. Ми й надалі всіляко підтримуватимемо Форум видавців, бо це візитка нашого краю. Мені подобається ідея нової політичної сили «НАШ КРАЙ», яка декларує захист інтересів рідного краю.