Зростання частки імпортних овочів на столах українців – результат непродуманої політики уряду, – «Наш край»

27.11.20

Через відсутність дієвої підтримки українських аграріїв урядом українці змушені все більше споживати імпортні овочі. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

За його словами, через непродуману політику уряду зросла частка імпортних овочів на столах українців.

«У минулому році частка імпортних овочів на ринку України у різні періоди становила від 1 до 3,5%. Цього року сегмент імпортних овочів сягнув 10,9%. Це свідчить про відсутність продуманої підтримки урядом українських аграріїв», – наголосив Олександр Мазурчак.

До того ж, зазначив співголова партії, цей рік був дуже несприятливим для українських аграріїв.

«Посуха, економічна криза та пандемія поставила багато господарств на межу виживання. Держава має терміново розробити програми дієвої підтримки аграріїв. В іншому разі українці споживатимуть все більше імпортної продукції, а це неприпустимо для країни з таким аграрним потенціалом», – переконаний Олександр Мазурчак.

«Наш край», нагадав Олександр Мазурчак, у своїй передвиборній програмі «12 кроків для розвитку рідного краю» визначив ключові напрямки підтримки аграрного сектору.

«Влада усіх рівнів має сприяти розвиткові аграрного сектору економіки. Центральна влада має організовувати державні програми підтримки та сприяння експорту, а  місцева – забезпечувати інфраструктури», – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, результати маркетингового дослідження компанії Pro-Consulting свідчать, що в 2020 р частка імпортних овочів на ринку України зросла до 10,9%.