Родини, які користуються електричними бойлерами, мають бути звільнені від зайвої плати за газ, – Наш край

12.05.16

Знизити норму споживання газу на перехідний період для сімей, які не мають лічильників та добровільно зареєструють електричний бойлер, пропонує партія «Наш край». Про звернення до Кабміну з відповідною ініціативою заявив сьогодні Олександр Мазурчак, співголова партії.

У партії переконані, що урядовці мають розробити порядок реєстрації бойлерів та звільнити сім’ї, які користуються бойлерами для нагріву води і не мають газових лічильників, від зайвої плати за газ. Ініціативу партії підтримують в регіонах депутати місцевих рад.

За словами співголови партії Олександра Мазурчака, люди, які мають бойлер і не мають лічильника на газ, переплачують у ті періоди, коли гарячої води немає.

«За відсутності гарячого водопостачання вартість палива розраховується не за нормою в 4,4 куб. м на людину, а – 7,1 куб. м. Люди фактично платять за газ, яким не користуються. Середньостатистична сім’я лише за 1 місяць відключення гарячої води переплачує за газ від 60 до 100 гривень. Якщо гарячої води взагалі немає, за рік сума може перевищити 1 тис. грн.», – сказав він.

«Наш край» пропонує, щоб компанії-постачальники послуг здійснювали облік бойлерів за добровільним зверненням громадян. «Люди, які підігрівають воду бойлерами, вже сплачують за електроенергію. Тому власників бойлерів слід звільнити від подвійної оплати – за газ та електроенергію», – зазначив Олександр Мазурчак.

Співголова партії «Наш край» зазначив, що так звані «планові відключення» вже давно стали нормою для більшості українських міст.

Офіційно вони вважаються «короткостроковими», а насправді можуть тривати й декілька місяців. «У багатьох містах централізоване постачання гарячої води взагалі відсутнє. Фактично люди платять не за підігрів води, а за ненадану послугу, що серйозно порушує їх права як споживачів», – констатував Олександр Мазурчак.

У партії наголошують, що уникнути ситуацій із переплатою за комуналку можна, якщо постачальники комунальних послуг забезпечать за свій рахунок всіх українців лічильниками. Відповідні витрати на лічильники має бути заборонено включати у тариф чи абонентну плату.

Нагадаємо, у березні цього року Кабмін встановив нові норми споживання газу населенням у разі відсутності газових лічильників. Для тих, у кого встановлена лише газова плита за наявності централізованого гарячого водопостачання норматив становить 4,4 куб. м на людину на місяць. У період відсутності централізованого гарячого водопостачання населення норма споживання природного газу на плиту газову встановлюється 7,1 куб. м. Попередньою постановою ці норми визначалися на рівні 3 та 6 куб. м відповідно.