Райагроліси мають належати громадам – принципова позиція «Нашого краю» на Чернігівщині

20.07.21Baryshovets 01.08 - Райагроліси мають належати громадам – принципова позиція «Нашого краю» на Чернігівщині

Громадам Чернігівщини ніяк не передадуть у власність дочірні підприємства КП «Чернігівоблагроліс». Хоча рішення про це було ухвалено ще в 2019 році минулою каденцією обласних депутатів, але відтоді ситуація, з огляду на реальні кроки та механізм, так і не зрушилася з місця.

У цьому питанні фракція «Нашого краю» в Чернігівській обласній раді продовжує дотримуватися своєї чіткої і послідовної позиції: дочірні підприємства КП «Чернігівоблагроліс» мають належати громадам.

«Цю справу ми починали ще з Валерієм Миколайовичем Давиденком. Зокрема, готували звернення до обласної ради. Райагроліси мають належати громадам, а громади мають отримувати прибуток від цих лісів, зокрема від переробки і сировини. Ми ще тоді напрацювали механізм, як все має відбуватися. Це передача корпоративних прав і передача майнового комплексу», – зазначає Сергій Баришовець, голова Чернігівської обласної організації політичної партії «Наш край».

«З 2016 року ми почали вимагати передати агроліси в громади. Перші звернення були по Батуринській громаді.

Потім упродовж наступного часу працювали з громадами, місцевими радами. Проте тодішнє керівництво обласної ради затягувало цей процес. І ми вимагаємо, щоб в цій каденції на найближчій сесії спільно з іншими фракціями і депутатами був опрацьований проєкт рішення, який би дав змогу передати ці ліси громадам. Це наша принципова позиція не затягувати, а в рамках закону передати ці ліси громадам», – зауважив Юрій Музика, депутат обласної ради від «Нашого краю».

За його словами, депутати на круглому столі в облраді домовилися про створення робочої групи, яка доопрацює проєкт рішення про передачу громадам підприємств КП «Чернігівоблагроліс».