Псевдоекономія МОН знищує технічну базу вищої освіти в Україні, – Юрій Гранатуров

16.11.16

Уряд має взяти на себе відповідальність та забезпечити тепло в навчальних корпусах ВНЗ по усій країні, не відправляючи студентів на вимушене дистанційне навчання. Про це йдеться у зверненні співголови партії «Наш край» Юрія Гранатурова до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

За словами Гранатурова, самоусунення Міносвіти від комунальних проблем ВНЗ – це курс на знищення технічної бази вищої освіти.

«Міністерство не вирішує проблему із фінансуванням опалення у навчальних закладах, і замість цього відправляє студентів на кілька місяців додому на дистанційне навчання. Корпуси не опалюються, що у підсумку може призвести до катастрофи техногенного характеру. Тому Уряд та профільні міністерства мають взяти на себе відповідальність та забезпечити відповідний температурний режим у вишах», – прокоментував Юрій Гранатуров.

Співголова партії впевнений, що заява директора департаменту Міністерства освіти і науки Олега Шарова про те, що зекономлені таким чином кошти будуть направлені на розвиток освіти і науки, не витримує жодної критики.

«Шкода, яка буде нанесена приміщенням, обладнанню та бібліотечним фондам вишів холодом та вологою в неопалювальних приміщеннях, буде значно більшою за примарну економію», – підсумував Юрій Гранатуров.

Раніше директор департаменту Міністерства освіти і науки (МОН) України Олег Шаров заявив, що під час зимових канікул через брак коштів багато навчальних закладів сильно скорочують обсяги опалення в навчальних аудиторіях, оскільки держава виділяє дуже мало коштів на комунальні платежі. За словами представника МОН, переважна більшість викладачів під час зимових канікул не знаходяться в будівлях університету. Педагоги готуються до занять вдома або в бібліотеках.