Приватизація державних лікарень та університетів – це демонстрація повної безпорадності влади, – «Наш край»

28.02.20

Передача «Нафтогазу», державних лікарень та університетів у приватні руки загрожує як втратою керування економікою, так і втратою гарантованих бюджетних надходжень. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

Він наголосив, що намагаючись віддати «Нафтогаз», державні лікарні та університети у приватні руки, влада демонструє повну безпорадність.

«Нездатність вміло розпоряджатися державним майном переросла у бажання віддати його у приватні руки. Але це загрожує як втратою керування економікою, так і втратою гарантованих бюджетних надходжень», – переконаний Олександр Мазурчак.

За його словами, «Наш край» вважає такі дії початком масштабної приватизації держави.

«У Мінекономіки заявили, що в планах держави передати в управління приватним інвесторам державні університети та лікарні. Розмови Коболєва про початок процесу виведення «Нафтогазу» на біржу – теж свідчить  про початок її приватизації. Також на черзі продаж понад півтисячі держпідприємств», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він закликав владу припинити забирати українців державне майно.

«Розмови про управління приватними інвесторами державними університетами та лікарнями виглядають як спроба нажитися на освіті і здоров’ї українців», – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, під час круглого столу з представниками німецьких компаній голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко заявив, що цього року планують продати загалом понад пів тисячі держпідприємств. 2020 року на приватизацію відправлять понад 500 державних підприємств на 12 млрд грн. Із них п’ять – великих.