Приватизація «Ощадбанку» невигідна простим українцям

07.07.2107 07 akczenty oshhad - Приватизація «Ощадбанку» невигідна простим українцям

Найбільший державний банк «Ощадбанк» готують до продажу приватному власнику. Відтак українці втратять найбільший банк, який гарантував 100% повернення вкладів за депозитами, а держава надійного та прибуткового партнера. Про це заявив народний депутат України, лідер партії «Наш край» на Чернігівщині Борис Приходько.

«Ощадбанк» — найбільший в країні банк із гарантуванням вкладів фізичних осіб на рівні 100%. Як тільки він стане приватним, ця опція для українців зникне. Крім того, бюджет України втратить фінансового партнера, який щороку відраховував у бюджет сотні мільйонів гривень дивідендів»,— сказав Борис Приходько.

За словами народного обранця, окремою проблемою для мільйонів українців вже стала «оптимізація» кількості відділень банку.

«Протягом року було закрито понад 600 відділень «Ощадбанку» по всій країні. При чому закриваються відділення навіть у великих містах. Банк знищує мережу відділень, яка допомагала пенсіонерам отримувати пенсії та соціальні виплати без комісії по всій країні. За умови приватизації «Ощадбанк» перетвориться на комерційний продукт, якого більше не буде цікавить соціальна складова, а лише надприбутки», — сказав народний депутат.

Передача «Ощадбанку» в руки приватного інвестора, за словами нардепа, призведе до скасування цілого ряду привабливих та соціальних продуктів, аналогів яким не надає жодна приватна фінансова установа України.

«По-перше, приватний «Ощадбанк» перейде «під крило» збанкрутілого Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. По-друге, Приватний інвестор негайно скоротить кількість відділень до рівня найбільшого прибутку, а не соціальної доступності для населення. По-третє, новий власник не стане продовжувати дію кредитів «5-7-9». Відповідно малому бізнесу більше не буде де брати вигідні стартові кошти. Врешті – держава втрачає постійне джерело сотень мільйонів гривень дивідендів надходження до бюджету», – наголосив народний депутат.

Фактично, продаючи Ощадбанк, держава позбавляється одного з найбільш надійних партнерів у соціальних проектах, який спроможний надійно захищати вклади українців від будь-яких потрясінь на фінансових ринках.

«Наш край» категорично виступає проти продажу працюючих прибуткових стратегічних активів, що перебувають у державній власності. Партія вважає, що уряд, насамперед, має готувати до продажу перспективні, але наразі збиткові підприємства, які можуть перетворитися на прибуткові лише за підтримки досвідчених інвесторів та солідних інвестицій.