Примусове стягнення штрафів з пенсій не може перевищувати 5%, – Сергій Шахов

01.03.172 - Примусове стягнення штрафів з пенсій не може перевищувати 5%, – Сергій Шахов

Примусове стягнення коштів з пенсійних рахунків необхідно законодавчо обмежити на рівні 5%. Про це заявив народний депутат від “Нашого краю” Сергій Шахов.

За його словами, максимальна межа стягнень з пенсій не має перевищувати 5% їхнього розміру.

«Відповідний законопроект вже підготовлено та найближчим часом буде зареєстровано», – зазначив Сергій Шахов.

Він нагадав, що чинне законодавство України передбачає можливість примусового стягнення з пенсійного рахунку від 20 до 50%.

«В нашій країні пенсіонери не живуть а виживають. Чи можуть бути відрахування таких розмірів з жебрацьких пенсій?», – наголосив Сергій Шахов.

Народний депутат переконаний, що, окрім обмеження максимального розміру стягнень, необхідно переглянути і саму практику примусового стягнення коштів за накладеними штрафами з пенсій у бік збільшення захисту пенсіонерів від свавілля чиновників.

«Нещодавно у Вінниці муніципальною комісією на пенсіонерку, яка продавала овочі та фрукти у невстановленому місці, накладено кілька адміністративних штрафів у розмірі 11 тисяч гривень за торгівлю у невстановленому місці. Кошти на сплату штрафу автоматично відраховувались з її пенсійного рахунку», – нагадав Сергій Шахов.

Статтею 50 чинного закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачена можливість примусового стягнення з пенсійного рахунку від 20 до 50%.