Прийнято ініціативу «Нашого краю» зі створення громадського бюджету в Харкові

20.09.17

Сьогодні на сесії Харківської міської ради прийняли положення про бюджет участі. Про це повідомив ініціатор впровадження громадського бюджету, керівник фракції «Наш край» в Харківській міській раді Андрій Колос.

За його словами, позитивне рішення сесії про бюджет участі –  це результат важкої праці.

«З моменту старту обговорень і консультацій з експертами з впровадження бюджету участі пройшло 1,5 роки. Були певні труднощі, моменти непорозуміння нашої ініціативи. Сьогодні положення про бюджеті участі прийнято, а це значить, що наші зусилля витрачено не марно. Харків’яни вже можуть починати створювати свої креативні, інноваційні проекти, щоб в наступному році бути готовими до їх подачі на розгляд профільної робочої групи і потім до винесення на голосування», – повідомив Андрій Колос.

Він підкреслив, планується, що на бюджет участі буде виділено 50 млн грн.

«Подавати заявки на участь зможуть як жителі міста в індивідуальному порядку, так і громадські організації. Максимальний обсяг фінансування одного проекту – 1 млн грн», – зазначив Андрій Колос.

Він додав, основна умова для авторів проектів – корисність для жителів міста.

«Щоб проект пройшов відбірковий тур, авторам буде необхідно виконати ряд умов. Проекти можуть бути різноманітними, авторів не обмежують тематично. Основна умова – креативність та інноваційність, корисність для жителів міста», – підсумував Андрій Колос.

Як відомо, бюджет участі як інструмент взаємодії між владою і жителями використовується в світі майже 30 років. Більше 1500 міст у різних країнах виділяють гроші на проекти, запропоновані городянами. В Україні бюджет участі вже діє в Києві, Полтаві, Чернівцях, Дніпрі, Луцьку, Вінниці та інших містах.