Програма розвитку сіл та невеликих міст має писатися на місцях, а не у столиці, – «Наш край»

31.08.20

Державну програму розвитку сіл потрібно розробляти на місцях, а не в столиці, враховуючи нові реалії. Про це повідомив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак, коментуючи нещодавню заяву Президента про доручення Кабмыну підготувати програму розвитку сіл та невеликих міст.

За його словами, держпрограма розвитку сіл має працювати і інтересах людей, а не чиновників.

«За словами Президента, незабаром перед Урядом  стоятиме завданням підготувати концепцію розвитку сіл і невеликих міст. Вкотре чиновники у київських кабінетах вирішуватимуть за людей, як їм жити та що робити. «Наш край» переконаний, що програми розвитку сіл та невеликих міст мають писати на місцях, а не в кабінетах чиновників”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Більше того, зазначив співголова «Нашого краю», доручення не враховує нових реалій, які склалися в Україні.

«Вже нема сіл та невеликих міст як юридичних одиниць – усі вони входять до складу громад. Тому план потрібно писати для громад», – акцентував Олександр Мазурчак.

Водночас співголова партії «Наш край» наголосив, що за роки Незалежності українці вже бачили безліч нереалізованих програм, відірваних від життя та реальних потреб людей.

«За 29 років Незалежності написано сотні програм, жодну з них так і не реалізували повністю. Більше того, ці програми були відірвані від життя та реальних потреб людей. Останні приклади – примусове створення ОТГ та нових районів. Вони продемонстрували, що чиновники можуть працювати у інтересах латифундистів, місцевих князьків, олігархів, але не людей», – нагадав Олександр Мазурчак.

На його думку, практику, коли центр визначає, як розвиватиметься життя на місцях, слід припинити.

“Тільки господарники та професіонали на місцях, яких люди обрали в органи місцевої влади, розуміють справжні проблеми сіл, невеликих містечок і міст та знають, як їх вирішувати», – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, нещодавно під час спілкування з представниками ЗМІ у межах робочої поїздки до Херсонської області Президент України Володимир Зеленський заявив, що звернеться до Кабінету Міністрів із завданням підготувати концепцію розвитку сіл і невеликих міст.