Програма «Наш дім» допомагатиме захиститися мешканцям багатоповерхівок від непродуманих дій влади, – «Наш край»

16.06.16

«Наш край» допомагатиме мешканцям багатоповерхівок захиститися від змін у системі ЖКГ, спричинених непродуманими діями влади. З цією метою у Києві дано старт програмі «Наш дім». Згодом програма реалізуватиметься в інших містах країни.

На презентації програми «Наш дім» співголова партії Олександр Мазурчак зазначив, що «Наш край» має на меті допомогти мешканцям багатоповерхівок захистити себе та своє житло від дій влади. «Ми допоможемо людям розібратись із законодавчими змінами у сфері ЖКГ, захистити власні квартири від маніпуляцій з боку міської влади, неякісного обслуговування та непосильних тарифів», – зазначив він.

У рамках програми «Наш дім» в чотирьох районах Києва вже працюють громадські приймальні, де кожен може отримати безкоштовну консультацію юриста чи експерта у сфері ЖКГ. Експерти програми проводять дворові інформаційні зустрічі з мешканцями багатоповерхівок та навчання керівників ОСББ і управителів будинків.

На думку Олександра Мазурчака, ухвалені цього тижня парламентом зміни до закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» дають можливість міській владі в будь-який момент нав’язати управителів будинкам, в яких не створено об’єднання співвласників або не призначений управитель.

«Процедура конкурсу для вибору управителів місцевою владою досі не визначена. Змінами до закону на невизначений термін законсервовано ситуацію з ЖЕКами, які надають дорогі та неякісні послуги. Разом з тим, замість створення конкурентного ринку комунальних послуг з’являється черговий корумпований механізм нав’язування громадянам компаній, вигідних владі», – зазначив співголова партії «Наш край».

Якщо міська влада проведе закриті тендери для обраних компаній, то вони отримають можливість формувати тарифи на обслуговування будинків та прибудинкових територій на власний розсуд. Новопризначені управителі не будуть нести жодної відповідальності перед людьми, тому політика щодо неплатників за їхні послуги може бути досить жорсткою та вкладатися у формулу: заборгованість – колекторська фірма – звернення до суду – примусове стягнення або арешт майна.

Член політради партії «Наш край» Володимир Макеєнко наголосив, що держава вирішила перекласти на плечі людей неймовірний тягар відповідальності та фінансових витрат за житловий фонд, який десятиліттями не ремонтувався та не відновлювався. «За цих обставин ми не можемо залишатися осторонь. Коли я працював в КМДА, ми знаходили можливість виділяти кошти на програми з відновлення ліфтів, капітальних ремонтів, бо розуміли, що без нашої підтримки люди не впораються. Зараз людей залишають віч-на-віч з проблемами, для вирішення яких вони роками сплачували комунальну плату. Це політика здирництва та обману, тому ми включились в процес захисту киян від свавілля влади», – повідомив він.

Як повідомив керівник програми «Наш дім» у Святошинському районі Станіслав Каплуненко, паралельно з громадськими приймальнями у програмі працюють гаряча лінія та он-лайн приймальні для звернення громадян.

«З перших днів роботи приймальні ми отримали багато звернень, більшість з яких стосується правової підтримки та юридичного захисту. Неякісні комунальні послуги, незрозуміла ситуація з тарифами та нарахуваннями у платіжках, неможливість отримати інформацію від комунальних ЖЕКів – далеко не весь перелік питань, з якими до нас звертаються кияни. Окрім консультування, на базі громадської приймальні у Святошинському районі Києва буде реалізований пілотний проект з оцінки якості води в нашому районі. Ми плануємо провести незалежні експертизи якості, з результатами яких зможуть ознайомитись всі бажаючі. Міська влада повинна розуміти, що ми не залишимось осторонь проблем людей та будемо захищати їхнє право на отримання якісних послуг», – зазначив він.

Спеціалісти програми «Наш дім» допомагають людям обрати форму управління будинками, створити ОСББ або призначити управителя. Також ініціативні мешканці мають змогу розібратися в юридичних та бухгалтерських механізмах роботи, у тонкощах процедури технічної оцінки стану будинків та прийняття їх на баланс об’єднань мешканців від ЖЕКів, вирахувати необхідний для будинку розмір квартплати, сформувати відносини з управителями та багато іншого.

 

Довідково:

 

Адреси та телефони громадських приймалень програми “Наш дім”

Дарницький район: вул. Вербицького, 30-А, тел: 599-21-64

Дніпровський район: вул. Мильчакова, 6, тел: 599-21-65

Оболонський район: вул. Героїв Дніпра, 14,  тел: 599-21-67

Святошинський район:  пр-т Перемоги, 89А (секція 1), тел: 221-87-76

 

Телефон безкоштовної гарячої лінії: 0-800-218-004

 

Сторінки програми “Наш дім” в соціальних мережах:

www.facebook.com/NashDimKyiv

http://vk.com/nashdimkyiv