Проект Держбюджету-2018 потребує негайного доопрацювання щодо збереження децентралізації, – Ірина Грозенко

20.10.17

«Наш край» закликає Верховну Раду не ухвалювати бюджет на 2018 рік, якщо він міститиме норми, спрямовані на фактичне скасування децентралізації. Про це повідомила депутат обласної ради від «Нашого краю», виконавчий директор Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко.

За її словами, у наявний проект бюджету потрібно внести зміни щодо додаткової дотації на здійснення переданих із державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.

«Принцип розподілу коштів на облдержадміністрації руйнує принцип децентралізації, створює корупційні ризики при розподілу дотації, ставить ОТГ в залежність від обласної влади. Необхідно запровадити режим прямих бюджетних відносин держбюджету з ОТГ», – наголосила Ірина Грозенко.

Депутат переконана, що держава має підтримати формування інфраструктури громад у 2018 році у вигляді субвенції в не менш ніж 2,5 млрд. грн. – відповідно до закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

“У держбюджеті слід відмовитися від збільшення з 50 до 80% обсягів вилучення коштів із місцевих бюджетів до державного бюджету. Також з проекту бюджету слід вилучити зміни до бюджетного кодексу (статті 89, 91, 102), якими передбачається передавання місцевим бюджетам видатки на надання пільг окремим категоріям громадян на оплату житлово-комунальних послуг без забезпечення відповідним ресурсом, який надавався з держбюджету у вигляді субвенції. Додаткове навантаження внаслідок цих змін на місцеві бюджети – понад 7 млрд. грн”, -зазначила Ірини Грозенко.

Вона наголосила, уряд не враховує ОТГ, які будуть утворені вже цього року та у наступному році.

“Проектом Держбюджету на 2018 рік враховано лише 22 нових ОТГ з 47, вибори в яких відбулися у квітні. У розрахунках прямих бюджетних відносин не враховані ОТГ, вибори до яких відбудуться 29 жовтня (201 ОТГ) та у грудні (понад 50 ОТГ). Неврахування обсягів міжбюджетних трансферів новоствореним ОТГ може негативно вплинути на процес децентралізації та викликати недовіру громадян до реформи”, -підкреслила вона.

Партія «Наш край» вимагає від уряду та парламенту не ухвалювати закон про бюджет, якщо в ньому не будуть враховані інтереси місцевого самоврядування.

«В умовах зростання видатків, громади повинні мати додаткові джерела фінансування та накопичування фінансового ресурсу. Це стимулюватиме їх розвиватися, нарощувати фінансовий ресурс, самостійно формувати бюджетні витрати та планувати майбутнє», – підсумувала Ірина Грозенко.