Проблему водопостачання Болграда необхідно вирішувати комплексно, – думка фахівців

04.08.17

3 300x225 - Проблему водопостачання Болграда необхідно вирішувати комплексно, - думка фахівців25 липня в Києві відбулася зустріч співголови партії «Наш край», народного депутата України Антона Кіссе з міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком.

Представник південних районів Одещини в парламенті України поінформував про катастрофічну ситуацію з водопостачанням жителів Болграда і звернувся до державного чиновника з пропозицією створити робочу групу з виїздом в регіон. За словами Антона Кіссе, міністр у оперативному порядку дав відповідні розпорядження.

За результатами зустрічі, в Ізмаїлі 2 серпня відбулося виїзна нарада з вивчення ситуації з водопостачанням міста Болграда. Протягом декількох годин столичні і регіональні профільні фахівці обговорювали можливості поліпшення якості води у водосховищі Ялпуг-Кугурлуй для забезпечення потреб жителів міста і ряду прилеглих до нього населених пунктів.

Ізмаїл був обраний місцем проведення виїзної наради не випадково. Тут знаходиться Дунайське басейнове управління водних ресурсів, яке і здійснює відкриття шлюзів для водообміну між річкою Дунай і озером Ялпуг, а також регламентує ці процеси.

У роботі наради взяли участь начальник управління експлуатації водогосподарських систем, енергозбереження та механізації Держводагентства В.Розгон, помічник-консультант народного депутата України А. Кіссе Т. Саламаха, в.о. начальника Одеського обласного управління водних ресурсів І.Кічук, в.о.начальника Дунайського БУВР О.Кібалка, головний інженер Ізмаїльського ПВЗ М.Кейбаш і інші фахівці. Також на нараді були присутні глава Болградської райдержадміністрації Д.Мусіенко і його заступник А.Гарвалов, керівник КП «Болградський міськводоканал» С. Петренко.

Фахівці надали розгорнутий аналіз якості води, технічні характеристики процесу водопостачання з урахуванням специфіки, не залишивши без уваги загальний екологічний стан озера Ялпуг і загальні природні трансформації річки Дунай. Як з’ясувалося, рівень води в озері Ялпуг більше метра вище, ніж в Дунаї, що унеможливлює відкриття шлюзів.

Також прозвучала аргументована думку ряду фахівців, що систему водозабору для міста Болграда необхідно перенести в район с. Озерне Ізмаїльського району, де немає небезпечної наближеності ряду підприємств сусідньої держави, які не виконують екологічні заходи, що створює додаткові проблеми для якісного водопостачання населення міста. І якщо деякі питання ставали предметом дискусії, в одному, самому глобальному підході, всі експерти були одностайні: водопостачання міста Болград – це лише дуже незначна частина серйозної проблеми.

Необхідно рятувати озеро Ялпуг, застосовуючи технологічні напрацювання і комплексні підходи. А для цього повинна бути прийнята державна програма, підкріплена бюджетним фінансуванням.

Нагадаємо, що протягом вже другої депутатської каденції Антон Кіссе піднімає це питання на найвищому державному рівні. За словами народного депутата, екологічні проблеми навіть самого серйозного масштабу не є сьогодні пріоритетними, і причини всім добре відомі, але, тим не менш, він має намір домагатися уваги вищих державних органів виконавчої влади до ситуації, що склалася в регіоні.