Про суспільний запит на політиків-практиків

01.09.15DSC 2507 - Про суспільний запит на політиків-практиків

Володимир Сальдо: Система має працювати на людей, а не обслуговувати чиновників

Мер Херсона (2002-2012 рр.), народний депутат України 7-го скликання Володимир Сальдо йде на вибори з людьми реальних справ. Адже саме практики, які знають і роблять справу, а не галасливі популісти, здатні вирішувати проблеми, що сьогодні стоять перед країною, та подолати кризу, використавши її як шанс для змін.

Ви досвідчений політик, напевне були пропозиції щодо різних політичних проектів. Чому обрали саме «Наш край»?

Я дійсно маю певний управлінський досвід. Працюючи народним депутатом України та особливо на посаді міського голови Херсону, я переконався, що відбувається тоді, коли усі депутати міської ради залежні від одного лідера. Що б вони не робили, які ефективні позиції не пропонували, всі рішення залежали від однієї людини. Я не хочу повторення цього сценарію. Хочу підкреслити, я сам працював міським головою і розумію, що завдання на місцевому рівні мають вирішувати не політики-популісти, а практики, які добре розуміють проблеми громад. «Наш край» об’єднав господарників – мерів українських міст, які довели, що навіть у критичних умовах можуть контролювати ситуацію. Це для мене було визначальним.

Чи зможе ваша політична сила вирішити ці місцеві завдання? Чи не стане «Наш край» черговим маргінальним політичним проектом?

Якщо бути песимістом, стояти осторонь від реального життя і все критикувати, то дійсно так і буде. Я вважаю, треба рухатись, розуміючи, що ніхто, крім нас, цю справу ніхто не зробить. На нинішньому історичному етапі розвитку України в суспільстві є запит на політиків-практиків. Сьогодні суспільство переживає втому від політики. Що є цілком природно, і ви самі можете в цьому переконатися, поспілкувавшись з людьми, які перестали дивитися новини, різноманітні ток-шоу, наповнені лише популізмом та гаслами. Люди втомилися від політики. Суспільство потребує змін, втілити які можуть місцеві лідери-господарники, які мають успішний практичний досвід, та які конкретними справами довели, що можуть працювати та забезпечувати життєдіяльність громад у складних, навіть критичних умовах.

Ви є представником Херсонщини. Які проблеми є найболючішими для регіону?

Насамперед це проблеми, пов’язані з життєзабезпеченням міста, транспортним сполученням (зокрема, погано вирішується проблема з пересуванням водним транспортом, через відсутність фінансування зупинено будівництво мостоводогону), з очисткою та вивезенням побутового сміття. Роками не вирішується ситуація з ремонтом доріг, оснащенням шкіл, дитячих садків, зелених зон – парків та скверів тощо. Отже, проблем чимало…

В чому Ви вбачаєте механізми їхнього вирішення?

Найголовніший механізм – це децентралізація. Її потрібно втілювати не на словах, а конкретними справами, передаючи повноваження на місця. Щоб не чиновники в Києві, а місцеві депутати з міськими головами вирішували, куди спрямовувати кошти, які заробляє населений пункт. Головне – створити систему, яка б працювала незалежно від того, яка партія є при владі. Якщо ми створимо таку систему, це буде справжня децентралізація, а система нарешті працюватиме на людей, а не обслуговуватиме чиновників.

Чи має партія достатній потенціал, аби втілити ці принципи?

Будь-яка партія не може бути панацеєю від усіх суспільних «хвороб». Проте наше завдання – об’єднати людей: місцевих лідерів, управлінців, бізнесменів, мобілізувати їхні зусилля, щоб ефективно це зробити. Скажімо, якщо ви йдете до лікаря, то обираєте найдосвідченішого та фахового. Так і тут – якщо людина працювала в міському господарстві та довела свою ефективність, то вона краще вирішуватиме складні завдання.

До якого політичного табору належить «Наш край»?

Нам часто задають це питання. І я завжди кажу: так, ми в опозиції. В опозиції до непрофесіоналізму, популізму та бездіяльності. Але, на відміну від інших, ми не просто критикуємо, декларуємо недоліки, а пропонуємо шляхи поліпшення ситуації. Час розкидати каміння минув, настав час його збирати.

Хто є вашими союзниками?

Це прагматично і конструктивно налаштовані громадяни, які небайдужі і готові, відкинувши емоції, співпрацювати на благо громад, хто має досвід та довів це своїми справами.

Ключові проблеми зараз: як ми перезимуємо, яку ціну сплатимо за газ та електроенергію, як зібрати дітей в школу, як облаштувати наші міста, щоб громадяни почувалися в них безпечно і комфортно.

Часи сьогодні дуже непрості. Але не можна виправдовувати помилки та бездіяльність кризою. Будь-яка криза – це одночасно і шанс. Як казав Уїнстон Черчилль: будь-яка криза – це нові можливості. Отож, нехай ті випробування, які проходить наша країна, стануть поштовхом для суттєвого прориву.

Спілкувалась Олена Котляр