Про політизацію виборчого процесу

02.09.15

Наталія Дзюба: Місцеві проблеми не мають політичного забарвлення, проте традиційно використовуються популістами

Наталія Дзюба, міський голова Яготина на Київщині, переконана в тому, що проблеми її невеличкого міста є спільними для багатьох подібних міст України. А практичному вирішенню цих проблем заважає в тому числі непотрібна політизація, яку використовують популісти, та яка не має нічого спільного із реальними потребами людей.

Чому ви обрали для себе саме «Наш край»?

Я представляю невелике місто Яготин. Його проблеми – стан житлово-комунального господарства, ремонт та утримання доріг та вулиць, благоустрій населених пунктів, в тому числі збір, переробка та утилізація твердих побутових відходів – переконана, є спільними для багатьох подібних міст. Ці проблеми не мають політичного забарвлення, проте традиційно використовуються популістами, які на цьому будують свої рейтинги.

В той же час політична партія «Наш край» сповідує ідеї творення, розвитку, відродження кожної громади міста, села, селища, і вона не є «заполітизованою». Політика для нас – це інструмент досягнення мети. Адже ідеологія партії спрямована на об’єднання держави незалежно від політичних поглядів, які домінують в суспільстві.

Для мене важливо, що в партії немає вождізму. Це дає можливість вести відкриту професійну дискусію з колегами, які розуміють суть проблемних питань місцевого самоврядування, адже вони щодня працюють над їх вирішенням.

Що для вас взагалі означають слова «наш край»?

Для мене це не політичний бренд, а поняття, що наповнене конкретним реальним змістом. Це місто, містечко, село, селище, це кожний клаптик нашої землі, це натруджені руки матері,це сила батька,це посмішка дитини та нарешті щасливий завтрашній день нашої держави. Це наша спільна мета, і ми її обов’язково досягнемо. Адже кожен з нас хоче бачити свій населений пункт заможним, інвестиційно привабливим та затишним. Це є запорукою успішного розвитку країни. І в цьому ми однодумці. Наша партія поєднала місцевих лідерів, які мають спільне бачення шляхів вирішення проблем мешканців громади. Прийшов час змін, час сильних громад, час «Нашого краю». Будуть сильними громади, буде сильною Україна.

На жаль, сьогодні ми є свідками масштабної політизації виборчого процесу. Замість фахової дискусії щодо важливих для кожного питань ЖКГ, доріг, тарифів, благоустрою міст і областей, нас втягують в боротьбу за посади. Це важливо для політиків, але зовсім не потрібно людям, які їх обирають. Людям потрібні мир в країні і затишок та добробут у їхніх оселях.

Спілкувалася Олена Лугова