Представники “Нашого краю” взяли участь в обговоренні перспективного плану Чернігівської області

11.09.19

Депутат Чернігівської обласної ради від партії “Наш край”, виконавчий директор регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко та керівник однієї з успішних громад Чернігівщини – Кіптівської ОТГ Володимир Кучма, якого підтримує “Наш край”, взяли участь у публічному обговоренні перспективного плану Чернігівської області у розрізі спроможних ОТГ та переформатування районів.

Ірина Грозенко наголосила, що децентралізація потребує свого завершення. Адже ця реформа визнана експертами та аналітиками найуспішнішою в Україні. Для повноцінної її реалізації необхідно завершити формування ефективної системи місцевого самоврядування в країні. А це вимагає проведення ще одного етапу – завершення створення спроможних адміністративно-територіальних одиниць базового рівня – громад, формування нових субрегіональних адміністративних утворень – районів, завершення перерозподілу повноважень між органами державної влади і місцевим самоврядуванням.

“Реформу децентралізаціі потрібно завершувати вже зараз. Потім перейти до нового адміністративно-територіального устрою і лише потім  проводити наступні місцеві вибори”, – зазначила депутат облради від “Нашого краю”.

До речі, робота з планування майбутнього територіального устрою областей вже триває. Чернігівська область має законопроект від народних депутатів щодо поділу на чотири райони. У липні 2019 були оприлюднені пропозиції Уряду щодо змін меж районів в Чернігівській області. На данному етапі напрацьовуються зміни до перспективного плану формування громад області.

Захід, у якому взяли участь представники органів державної влади, місцевого самоврядування, місцевих рад та адміністрацій, експерти, був організований Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою”.