Позиція президента Болгарії щодо статусу Болградського району дає надію на його збереження, – Антон Кіссе

10.03.17

Позиція президента Болгарії щодо статусу Болградського району вселяє надію на його збереження в існуючих адміністративних межах. Про це заявив народний депутат від «Нашого краю» Антон Кіссе.

За його словами, на зустрічі з Надзвичайним і Повноважним послом України в Болгарії Миколою Балтажи президент Болгарії Румен Радєва висловив надію, що адміністративно-територіальна реформа в Україні, зокрема, в Одеській області, буде проводитися з урахуванням історичних особливостей і необхідності збереження статусу Болградського району в існуючих адміністративних межах.

«Те, що новий президент Болгарії визначив питання збереження статусу Болградського району як один з пріорітетних в розмові з українським послом, говорить про спадкоємність політики керівництва держави щодо Болградського району як центру компактного проживання балканських переселенців», – зазначив Антон Кіссе.

Народний депутат нагадав, що дискусія про необхідність збереження статусу Болградського району як адміністративного центру найбільшої в Україні етнічної діаспори відбулася у нього з депутатами Європарламенту в ході його поїздки в Страсбург 22 грудня 2015 року.

«Немає такої зустрічі з представниками міжнародних інституцій, що мають вагу на міжнародній політичній арені або в ділових колах, де я не торкнувся б цієї теми – необхідність збереження історичних, національно-культурних особливостей етнічних груп, які є частиною української держави. Чи стосується це безпосередньо адміністративно-територіальної реформи, чи роботи над новим законодавством у сфері мовної політики і освіти », – підкреслив Антон Кіссе.

«Ось чому позиція президента Болгарії, висловлена ним у відкритому діалозі, щодо збереження статусу Болградського району, а також мовної політики, дає надію і навіть упевненість, що за допомогою наших партнерів ми зможемо досягти позитивного результату», – резюмував політик.

Нагадаємо, активним лобістом цього питання з української сторони виступає народний депутат України, президент Асоціації болгар України Антон Кіссе, який представляє в парламенті 142 виборчий округ, частиною якого є Болградський район. Український політик входив до складу офіційної української делегації під час візиту президента Петра Порошенка в Болгарію 30 червня 2016 року, де під час зустрічі на вищому рівні також піднімалося питання збереження Болградського району.