Потрібно підвищувати якість перевезень, а не тарифи, – Олег Баляш

02.04.18

Підвищення тарифів на електротранспорт у Львові має передбачати високу якість перевезень через оновлення застарілого та зношеного рухомого складу. Про це заявив голова Львівської міської організації “Нашого краю” Олег Баляш.

За його словами, “Львівелектротранс” планує підвищити тарифи на електротранспорт, а не якість перевезень.

“Вкотре у львів’ян здирають гроші через підвищення тарифів, тепер уже – електротранспорт. «Львівелектротранс» запустив процедуру підняття тарифів на проїзд у трамваях та тролейбусах. Запланована вартість одного проїзду – 5 грн, проїзна картка на місяць – 160 грн. Вища ціна мала б означати вищу якість перевезень, а цю проблему можна розв’язати, лише кардинально оновивши застарілий і вкрай зношений рухомий склад. Потрібні нові або капітально відремонтовані тролейбуси і трамваї, – це першочергове завдання “Львівелектротрансу», – зазначив Олег Баляш.

Він наголосив, влада сьогодні обіцяє лише закупити старі трамваї та жодної конретики щодо змін в наданні послуг.

“Наразі нам обіцяють закупівлю старих трамваїв з Німеччини і жодної конкретики про якісні зміни в наданні послуг. Також міська влада і далі затягує питання електронного квитка, впровадження якого покаже реальні цифри обігу коштів в транспортній системі міста”, -переконаний Олег Баляш.

Він додав, «Львівелектротранс» справді складне підприємство, яке потребує постійних дотацій з бюджету.

«Більш як 1000 працівників, капітальні і поточні ремонти, продаж послуг. Але маючи за спиною бюджет Львова і можливість завжди підняти тариф, тут економити витрати без додаткової спонуки ніколи не будуть. А зростання вартості викликає лише суспільне обурення», -повідомив Олег Баляш.

Він закликав владу у разі підвищення тарифу, підвищити і якість перевезень.

“Львову потрібні нові тролейбуси та трамваї, а не підвищення тарифів”, – підсумував Олег Баляш.

Як відомо, за оцінкою посадовців «Львівелектотрансу», зростання тарифів, які сьогодні занижені з політичних мотивів, не уникнути. Головні причини зростання тарифу такі – загальне зростання вартості праці, електроенергії та запчастин, а також пільговики, витрати на перевезення яких держава не квапиться компенсувати, попри те, що саме вона встановлює ці пільги.