Посли Великої сімки підтримують позицію «Нашого краю» про вибори на Донбасі

18.06.21g7 - Посли Великої сімки підтримують позицію «Нашого краю» про вибори на Донбасі

Посли країн Великої сімки в Україні закликали провести якнайшвидше місцеві вибори у 18 громадах Донбасу. Відповідне повідомлення з’явилося на офіційній сторінці послів G7 в Україні у Twitter. Це сталося після звернення депутатів Слов’янської міської ради від «Нашого краю» із закликом стати на захист демократії в Україні.

«Депутати Слов’янської міської ради звернулися до послів Великої сімки з проханням підтримати громаду міста Слов’янськ та інші громади Донбасу, де було утворено військово-цивільні адміністрації, у прагненні до демократичного шляху розвитку місцевого самоврядування в Україні, зокрема, у відновленні процедур місцевих виборів. Сьогодні ми сповна відчули щиру підтримку демократичних процесів та пересвідчились у підтримці міжнародною спільнотою наших зусиль», – прокоментував заяву послів голова Донецької обласної організації партії «Наш Край», Олег Недава.

Як відомо, 26 травня президент України Володимир Зеленський підписав указ про утворення військово-цивільної адміністрації у місті Слов’янськ. Не маючи при цьому об’єктивних безпекових причин для цього рішення, а створивши небезпечний прецедент наступу на місцеве самоврядування та узурпації влади. Адже Слов’янськ знаходиться на відстані понад 100 кілометрів від лінії розмежування і давно живе мирним життям.

Це сталося попри те, що 11 травня шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення про скасування постанови Центральної виборчої комісії про неможливість проведення перших виборів до місцевих рад 18 громад Донецької і Луганської областей 25 жовтня 2020 року.

Згодом, Центральна виборча Комісія звернулася до Верховної Ради щодо законодавчого врегулювання проведення місцевих виборів на Донбасі.