Подолавши корупцію, вдасться знизити ціну на газ, – «Наш край»

03.08.16

«Наш край» вимагає від правоохоронних органів ретельного розслідування зловживань у нафтогазовому сегменті – викорінення корупції дозволить знизити тарифи на комунальні послуги. Про це заявив співголова партії «Наш край» Сергій Кальцев.

За його словами, висока ціна на газ – це оплата корупції в енергетичній сфері, а не висока собівартість блакитного палива. «Партія «Наш край» закликає правоохоронні органи до ретельного розслідування зловживань у нафтогазовому сегменті. Якщо ми викоренимо корупцію, то отримаємо і нижчу ціну на газ, і нижчі тарифи на комунальні послуги», – наголосив Сергій Кальцев.

На його думку, єдиною причиною надвисоких тарифів на газ для побутових та промислових споживачів є мільярдна корупція в державних газовидобувних компаніях, фальшиві біржові оборудки з газом, підтверджені заявами Генеральної прокуратури, та банальна відсутність приладів обліку споживання блакитного палива.

Співголова «Нашого краю» звернув увагу на низку дивних заяв та дій українського газового монополіста.

«Наприклад, відповідно до інформації у ЗМІ, заплановано  віддати одне з найбільших газових родовищ в Україні в розробку маловідомій компанії Yuzgas B.V. Також нелогічним виглядає намір «Нафтогазу» розпочати закупівлю газу на осінньо-зимовий період за кредитні кошти ЄБРР та Світового банку, водночас оголошуючи конкурс на рекламну кампанію вартістю в 23,5 млн грн. Так само недоречним є тендер «дочки» «Нафтогазу» на придбання автомобіля преміум-класу Mersedes Benz за 5 млн. гривень», – зауважив Сергій Кальцев.

Як відомо, з ініціативи «Нашого краю» усі місцеві ради, де є представники партії, ухвалюють звернення до уряду з вимогою зупинити зростання тарифів та скасувати чинні. На думку партії, зростання тарифів зумовлене не високою собівартістю послуги, а, зокрема, наявністю корупційної складової.