Подільські мироносиці

08.10.15

Кандидати у депутати вінницької обласної та районної рад від партії «НАШ КРАЙ» Олена Шеванюк та Надія Олійник обрали для себе місію служіння людям

Якщо звернутися до історії України, то мужність і жіночність завжди були поряд. Нам підрубували родовий корінь, кидали у прірву безпам’ятства і духовного зубожіння, але саме жінки-матері і жінки-трудівниці починали з чистого аркуша писати історію своєї держави. Це вони на своїх тендітних плечах витягали країну з повоєнної розрухи, вони виявляли стійкість у подоланні життєвих проблем та кризових ситуацій, а народжуючи дітей, оберігали їх від «національної кволості».

І сьогодні, в цей непростий для нашої держави час, вони об’єднують свої зусилля і роблять усе, щоб Україна встала з колін. Яскравим прикладом такого жіночого тандему є вінничанки Олена Шеванюк та Надія Олійник, представниці партії «НАШ КРАЙ», які конкретними справами розбудовують державу.

Олена Шеванюк – жінка-підприємець, депутат Вінницької обласної ради, людина з активною життєвою позицією. Надія Олійник – відома громадська діячка, волонтер, депутат Вінницької районної ради, вісім років очолювала відділ у справах сім’ї та молоді Вінницької райдержадміністрації. Обидві взяли на себе місію «жити» людськими радощами та болями.

Shevanuk - Подільські мироносиці

– З людьми потрібно говорити однією мовою – мовою Любові, – переконані. Бо увага та підтримка тим дорожчі, чим важча хвилина.

Тож поки чиновники та посадовці розкидаються популістськими обіцянками, вони доводять власну ефективність конкретними справами. Щодня, щохвилини… У полі зору цих самодостатніх та активних жінок діти-сироти, багатодітні родини, ветерани та інваліди.

Так, двері громадської приймальні депутата Вінницької обласної ради Олени Шеванюк завжди відчинені. Її депутатський лозунг – «Добробут у кожну оселю».

«Відчуваю відповідальність перед людьми, необхідність надавати допомогу у складних життєвих ситуаціях», – говорить Олена Шеванюк. А звернення надходять щодня. Допомога багатодітним сім’ям, малозабезпеченим, будинкам інтернатам… Так, давня дружба поєднує її з вихованцями Прибузької та Стрижавської шкіл-інтернатів, у житті яких вона грає не останню роль, організовуючи різні свята та заходи. Аби не мерзли школярі Вінницького району – виділяла кошти на обігрів приміщень. Допомогла Олена Шеванюк і з придбанням будматеріалів на відновлення храмів у селах Некрасово та Ксаверівка, а також брала активну участь у реконструкції медичних амбулаторій у селах Якушинці та Пултівцях. Допомагає різним громадським організаціям,волонтерам та бійцям АТО. Зрозуміло, що коштів з депутатського фонду, передбачених бюджетом, катастрофічно не вистачає. Тож дуже часто благі справи Олена Миколаївна робить за власний кошт.

Така сама щедра на добрі вчинки і Надія Олійник, яка крім десяти Божих заповідей має і власний кодекс поведінки.

Oliynuk - Подільські мироносиці

«Ніколи не служила кріслу, – говорить Надія Олійник. – На першому плані для мене завжди – люди. Іноді, коли я простягаю руку безхатченкам тта алкоголікам, мене не розуміють. Мовляв, для чого? Це ж ізгої! Я дивлюся глибше. Адже ситуації можуть бути різні. Що б там не було, людині треба прощати й давати шанс виправитися».

Показовим у цьому сенсі є випадок з однією багатодітною матір’ю. Маючи п’ятеро дітей, вона почала пиячити. Постало питання про позбавлення її батьківських прав. Зустрівшись з нею, Надія Кирилівна простою народною мовою пояснила, яка її чекає перспектива. І та жінка взяла себе в руки. Надія Олійник допомогла їй влаштуватися на роботу, залучила спонсорів, аби підтримати сім’ю матеріально… і чорна смуга минула. Знайшовся чоловік, який пішов на п’ятеро дітей. Жінка народила шосту дитину…

І таких прикладів служіння на рахунку Надії Олійник чимало. А скільки сиріт вона взяла під свою опіку, постійно «вибиваючи» для них пільги, скільком інвалідам допомогла «повернути» групи, а студентам із багатодітних сімей – отримати стипендії…

«Вдячна Всевишньому за те, що посилає на моєму шляху добрих людей, які допомагають вирішувати проблеми малозахищених категорій. Якось порахувала, за рік на проведення різних благодійних акцій залучила півмільйона спонсорських коштів», – каже Надія Олійник.

Останнім часом Надія Олійник активно долучилася до волонтерської діяльності. Збирає кошти для бійців АТО, готує сухі борщі, плете маскувальні сітки…

Взявши на себе місію служіння, Олена Шеванюк та Надія Олійник ще жодного разу не розчарувалися в обраній стезі. Вони щодня готові йти на пожертву, аби ближнім жилося краще. І сааме у цій жертовності – їх жіноча сила, що здатна творити дива.

За нинішньої ситуації працювати з людьми непросто. Часто доводиться долати нерозуміння, перепони, відверту байдужість і навіть невдячність. Але це не зупиняє наших героїнь на шляху добротворення. Сприймають такі реалії філософськи.

Колись Мати Тереза заповідала: «Те, що ти творив роками, може рухнути вмить. І все – таки будуй! Люди потребують допомоги, та вони ж і дорікатимуть тобі за неї. І все-таки допомагай людям! Віддаючи світу все найкраще, що маєш, ти отримаєш навзамін жорстокий удар. І все – таки віддавай світові найкраще, що в тебе є». Такий світ. Та хтось повинен його змінювати…

Наразі тандем Шеванюк – Олійник виношує ідею створення обласної громадської організації – «Подільські мироносиці».

«Хочемо надавати людям юридичні консультації, проводити психологічні тренінги для учасників АТО та їхніх сімей, займатися реабілітацією інвалідів, порушувати гендерні питання», – діляться планами.

…Відповідно до української ментальності жінка має бути «за мужем», народжувати дітей, піклуватися про родину. Наші героїні чудово об’єднують всі ці якості, але мають активну життєву позицію, небайдужі до проблем людей.

Вони пишуть власне життя яскравими, світлими фарбами патріотизму, милосердя, людяності й любові та уособлюють «НАШ КРАЙ» на Вінниччині.