Платимо за неіснуючу доставку українського вугілля, – «Наш край» закликає владу переглянути грабіжницькі тарифи

29.11.17

Не платити за вугілля вітчизняних приватних шахт як за імпортне та негайно переглянути тарифи для споживачів на житлово-комунальні послуги закликає владу партія “Наш край”. Про це йдеться у зверненні співголови партії Олександра Мазурчака до Кабінету Міністрів України та НКРЕКП.

За його словами, сьогодні українці платять за вугілля, яке видобувають в Україні на приватних шахтах, як за імпортне та за його неіснуючу доставку.

“На нас знову чекає чергове підвищення тарифу на електроенергію. Причина – через формулу “Роттердам+” зросте ціна на паливне вугілля з 66 до 82,4 доларів за тонну та збільшиться вартість “доставки” майже на 30%. Але у формулі закладено ціну виключно на імпортоване вугілля, а Україна завозить менше третини вугілля. Решту – купуємо у власників українських шахт. У підсумку, українці переплачують 63% ціни за вугілля та, відповідно, за електроенергію”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Також він наголосив, що повним абсурдом є те, що збільшення видобутку дешевого, порівняно з імпортним, українського природного газу жодним чином не впливає на тарифи на тепло та гарячу воду.

“Уряд рапортує про збільшення видобутку вітчизняного газу до 20 млрд куб. на рік. В його планах – наростити видобуток газу та розпочати його експорт. І жодного слова про можливий перегляд тарифів на тепло та газ для людей. Якби держава більше коштів спрямувала на заходи з підвищення енергоефективності, газу вітчизняного видобутку цілком би вистачило для опалення житлових будинків та об’єктів соціальної сфери. Відповідно, й тарифи могли би бути значно нижчими за таких умов”, – переконаний Олександр Мазурчак.

Він закликав владу припинити штучно нарощувати ціну на вугілля і газ та привести тарифи на житлово-комунальні послуги до обґрунтованого рівня.

“Чинні ціни на вугілля з приватних шахт та на український газ сьогодні не відповідають реальним. Вимагаємо від уряду негайно переглянути свої підходи та встановити справедливі тарифи, насамперед, на електроенергію, опалення та гарячу воду ”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, НКРЕКП оголосила про план підвищити тариф теплової генерації на 25% або на 12,5 млрд. грн. на 2018 рік. Головна причина – це зростання ціни на паливне вугілля через формулу «Роттердам+». Ціна на вугілля зростає з 66 до 82,4 доларів за тонну, також зростає вартість доставки на 28,5% – до 19 доларів за тонну.

Також раніше повідомлялось, що згідно з Енергетичною стратегією уряд розраховує розпочати експорт природного газу з 2020 року.