«Північний потік-2» це питання безпеки України, а не лише економічних втрат, — «Наш край»

22.07.21photo 2021 05 26 15 40 53 - «Північний потік-2» це питання безпеки України, а не лише економічних втрат, — «Наш край»

Україна має протидіяти укладеній між США та Німеччиною угоді щодо «Північного потоку-2» усіма доступними методами. Бо те, що на Заході називають комерційним проектом насправді є загрозою існування України як держави. Про це заявив народний депутат, співголова політичної партії «Наш край» Сергій Шахов.

«Україна має задіяти усі можливі важелі впливу на Західний політикум, щоб гарантувати собі не просто компенсації економічних збитків, а, в першу чергу, гарантії нашої територіальної безпеки. Адже після того, як Росія отримає альтернативний газогін, її ніщо не буде стримувати від повномасштабного наступу зосередженими навколо нашого кордону військами», — заявив Сергій Шахов.

Що стосується економічних втрат, то народний депутат нагадав, що гарантувати транзит газу може лише його власник.

«Зараз ми маємо лише слова про те, що ФРН «гарантуватиме продовження транзиту газу через українську ГТС». Цікаво як, якщо Німеччина не є власником цього газу? Це дуже схоже на таке звичне для європейських політиків висловлювання глибокого занепокоєння і відсутність реальних дій. Якщо Росія негайно припинить транзит, що робитиме Німеччина? Як діятиме США? Це ті питання на які ми зобов’язані отримати чіткі та своєчасні відповіді», — наголосив нардеп.

Співголова «Нашого краю» привітав спільну заяву України та Польші та те, що Київ ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною стосовно «Північного потоку-2».

«У Польші та країнах Прибалтики чудово знають, що таке Росія і наскільки вона «надійний» партнер. Тому дуже добре, що ми вже маємо спільну заяву українського та польського МЗС. Добре, що українська дипломатія починає форсувати питання газогону. Сподіваюсь, що Володимир Зеленський, під час свого візиту до США, зможе донести до Джо Байдена, що «Північний потік-2» має бути зупинено. Інакше є серйозні причини думати, що зупиниться держава Україна», — застеріг Сергій Шахов.