Підсумки року роботи нової влади: 80% пенсіонерів живуть за межею бідності, – «Наш край»

20.10.20

Пенсію на рівні межі бідності або навіть нижчу отримують близько 80% українських пенсіонерів, заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Ці кричущі цифри і є реальним підсумком «роботи» нової влади, вважає співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

Попри оптимістичні заяви урядовців більшість населення перебуває у злиднях, наголошує «Наш край».

«Скільки б асфальту на дороги не клали, пенсіонерам від цього до пенсії не додається ні копійки. Влада просто закриває очі на їхні злидні, ніби їх і не існує», – зазначає співголова «Нашого краю» Олександр Мазурчак.

За інформацією уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, загалом за межею бідності – понад чверть населення України. Що особливо вражає, за межею бідності перебувають навіть частина працюючих українців – їхні зарплати настільки низькі, що не дають шансу на гідне життя.

Ця проблема має бути першочерговою для представників влади всіх рівнів, вважають у партії «Наш край». Зокрема це стосується і нової місцевої влади, щоб буде обрана 25 жовтня на місцевих виборах.

«Наш край» гарантує, що після виборів змусить владу на місцях особисто познайомитися з кожним незахищеним громадянином. Кожна людина з інвалідністю, пенсіонер або ветеран має бути в полі зору соціальних служб і відповідальних посадовців», – каже співголова «Нашого краю» Олександр Мазурчак.

На думку співголови партії «Наш край», місцева влада має повноваження та ресурси допомогти соціально незахищеним українцям.

«Відповідальна, професійна місцева влада здатна допомогти таким людям – кому доплатами, кому матеріальною допомогою або соціальною турботою. Головне, щоб у владі боліло за таких людей», – підсумовує співголова «Нашого краю» Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, що під час Соціального форуму Ради ООН з прав людини були озвученні оновлені данні бідності в Україні. Кожному третьому працюючому громадянину України не вистачає заробітної плати на задоволення необхідних життєвих потреб. Кожен другий працездатний українець – працює на умовах вторинної зайнятості, тобто на «підробітку».