Петро Кузьмін, Хмельниччина: Патріотизм – це, насправді, вирішення буденних та нагальних проблем людей

16.09.15

Голова Хмельницької міської організації партії «НАШ КРАЙ» Петро Кузьмін розповів про наявні проблеми та існуючі перспективи розвитку обласного центру.

Сьогодні ви є одним із лідерів партії «НАШ КРАЙ» у своєму регіоні. Чому ви обрали для себе саме цю політичну силу?

На мою думку, одним із основних пріоритетів розвитку громади – чи то села, чи то селища, чи міста, такого як от Хмельницький, має бути розвиток житлово-комунального господарства, інфраструктури, транспортної сітки. Одним із ключових пріоритетів політичної партії «НАШ КРА Й» якраз і є розвиток цих напрямів. Наші думки стосовно розбудови регіонів збігаються цілком і повністю – зазначена політична сила для мене сьогодні є найближчою по духу.

Партія «НАШ КРАЙ» заявляє про те, що стоїть на засадах місцевого патріотизму. Що особисто ви вкладаєте в це поняття?

Для мене особисто місцевий патріот – це та людина, яка думає про розвиток місцевості та добробут його мешканців. Це не людина, яка годує гаслами, це людина, яка робить на місці конкретні справи – ті, які пересічні громадяни могли б не почути, а відчути. Це вирішення, нехай і буденних та банальних, але проблемних питань містян, у нашому випадку – хмельничан, таких як водопостачання, водовідведення, утеплення будинків, будівництво доріг, вирішення питань із сміттєзвалищем тощо. Саме та людина, яка докладає зусиль для того, аби це в се зробити не на словах, а на ділі – наголошую, людина, котра не гребує підтримкою інших людей – своєї команди, і є справжнім місцевим патріотом.

Чи є у вашій команді – міській організації політичної партії «НАШ КРАЙ» такі місцеві патріоти – патріоти Хмельницького?

Беззаперечно так – у нас всі такі. Наша команда ще остаточно не сформована, але ті, хто з нами, щиро переживають за наш Хмельницький, бо усі вони здебільшого прості, звичайні люди – лікарі, вчителі, перевізники, базарні торговці. Саме таких людей, середньої ланки, ми хочемо бачити поруч, адже хто як не вони краще знає про щоденні турботи хмельничан.

Сьогодні чимало політичних сил йдуть на вибори не з конкретними місцевими ініціативами, а з гаслами загальнодержавної ваги на кшталт «хмельничанам – гідні зарплати та пенсії». А що пропонуєте ви?

Насправді, до повноважень місцевих органів влади не належить ані питання щодо збільшення пенсій, ані щодо підвищення зарплат. Звісно, на сьогодні вони справді малі – їх потрібно збільшувати. Але це питання, які вирішуються на рівні центральному, на рівні законодавства – Верховної Ради та уряду. Все, що можемо реально зробити на місцях ми, це конкретні справи, спрямовані на місцевий розвиток. Вони, звісно, не можуть носи-ти глобального характеру, але водночас реально можуть покращити життя людей, у нашому випадку – хмельницької громади.

Чи є у «НАШОГО КРАЮ» рецепт, як навести лад у Хмельницькому?

Потрібно просто працювати, працювати, працювати і ще раз працювати – винятково на користь людей.

Які, на вашу думку, найнагальніші проблеми в обласному центрі сьогодні? Що потрібно зробити, аби хмельничанам жилося краще?

На мою думку, якраз це питання, що пов’язане не тільки з органами місцевого самоврядування. Найголовніше, чого чекають люди сьогодні – це урядові рішення. Занадто високі тарифи на водопостачання, на електроенергію, на газ – це те, що бентежить українців, і хмельничан у тому числі. Саме ці питання окремо, без центральних органів влади не вдасться вирішити за будь-яких обставин. Якраз їх ми повинні вирішувати спільно. Можливо, децентралізація дасть змогу якось їх регулювати нам, адже збільшаться надходження коштів. На сьогодні через те, що держава залишила в регіонах акцизи на паливо, алкоголь та тютюн, у нас у місті, до прикладу, є додаткові надходження, за які, як ви бачите, ремонтуються і дороги, і прибудинкові території, тобто є можливість дещо покращити місцеву інфраструктуру. На це все потрібен час. В один день це зробити неможливо. До цього маємо йти крок за кроком, разом. До цього і йдемо з командою політичної партії «НАШ КРАЙ».

Що вже зроблено командою «НАШОГО КРАЮ» у місті? Яка від цих дій користь хмельничанам?

Як я вже зазначав, команда міської організації політичної партії «НАШ КРАЙ» сьогодні лише формується. У нас немає тих, хто був при владі і мав вплив на якісь загальноміські процеси. Кожен окремо у своїй сфері робив, що міг: лікарі – в медицині, вчителі – в освіті, підприємці – в економіці. Ми не хизуємося тим, що десь поставили лавочку, а десь облаштували дитячий майданчик. Це – не наші методи. Адже вся робота має бути не на показ, а для людей. І лише тоді, коли кожен з нас це зрозуміє, ми зможемо жити комфортно й заможно – кожен у своєму краї.