Перш ніж підвищувати пенсійний вік до «європейського» рівня, треба досягти «європейського рівня життя», – «Наш край»

10.06.2107 06 novyna kisse akczenty pensiyi - Перш ніж підвищувати пенсійний вік до «європейського» рівня, треба досягти «європейського рівня життя», – «Наш край»

Уряд створює усі умови для того, щоб якомога менше виплачувати пенсій, замість того, щоб думати про пошук додаткових джерел наповнення соціальних фондів. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак, коментуючи законопроєкт №5566, який днями зареєстрували депутати провладної фракції.

На його думку, Кабмін намагається штучно зменшити кількість пенсіонерів у країні, підвищуючи пенсійний вік.

«Уряд знову виправляє власні помилки коштом українців. Так, колапсу Пенсійного фонду намагаються уникнути зменшивши кількість пенсіонерів у країні. Середньостатистичний українець отримує пенсію близько шести років через низьку тривалість життя. У планах влади зменшити цю цифру до п’яти. Фактично це означає, що шанси українців дожити до пенсії зменшилися ще на рік», – заявив Олександр Мазурчак.

Уряд, наголосив співголова партії «Наш край», пояснює свої дії рівнянням на Європу, де пенсійний вік становить 65 років. Проте в Україні тривалість життя менша на 10 років, ніж у Європі, і продовжує знижуватись.

«Підвищення зарплат, підтримка малого та середнього бізнесу, пожвавлення економіки, розширення торгівлі – ось ті інструменти, за допомогою яких доцільно вирішувати проблему нестачі коштів у Пенсійному фонді. Адже для того, щоб зростали відрахування до Пенсійного фонду в Україні має зростати економіка, збільшуватися зарплати, покращуватися добробут населення. Говорити про збільшення пенсійного віку до європейського рівня можна буде лише після зростання рівня життя українців до європейського рівня. На практиці, на жаль, ми бачимо зворотне: свої проблеми влада вирішує коштом життя звичайних людей – у даному разі пенсіонерів», – сказав Мазурчак.

Він зазначив, що за даними Державної служби статистики, нині в Україні чоловіки живуть у середньому 66 років. У Європі – 76. В Україні тривалість життя падає, а в Європі зростає.

«1,8 мільйона українців отримують пенсію менше 2 тисячі гривень – нижче за реальний прожитковий мінімум. Середня пенсія ледве перевищує 3,5 тисячі гривень. Тоді як судді, наприклад, після виходу на пенсію отримують довічне утримання у розмірі понад 77 тисяч гривень», – підсумував співголова партії «Наш край».

Лише 2 місяці тому, 1 квітня, відбувся останній етап підвищення пенсійного віку для жінок у рамках змін, ухвалених ще у 2011 році.