Партійці зі всієї України взяли участь у регіональному Форумі у Харкові

02.11.17photo 2017 10 30 17 04 02 - Партійці зі всієї України взяли участь у регіональному Форумі у Харкові

Розвиток “Нашого краю” через гендерно-орієнтовану політику обговорювали партійці зі всієї України на регіональному Форумі у Харкові.

Більше сотні учасників – депутати, голови районних і обласних організацій, активісти, приїхали до Харкова з дев’яти областей України, щоб обговорити гендерні проблеми та шляхи їх вирішення.

За словами співголови партії Олександа Мазурчака, “Наш край” готовий максимально допомагати жінкам, які хочуть займатись політичною діяльністю.

“Для жінок, які хочуть реалізувати себе в політиці, дійсно важлива підтримка, як з боку партії, так і в соціумі і всередині сім’ї. «Наш край» готовий максимально допомагати жінкам, які хочуть займатися політичною діяльністю і брати участь у виборах на всіх рівнях”, -наголосив Олександр Мазурчак.

У рамках форуму його учасники отримали відповіді на багато питань – для чого необхідний гендерний мейнстрімінг (впровадження гендерного підходу в усі сфери життя), як використовувати міжфракційні об’єднання в радах, чому необхідно враховувати гендер при плануванні міської інфраструктури, що таке гендерний бюджет, як боротися зі стереотипами в суспільстві і долати труднощі передвиборного процесу, якщо жінка зважилася висунути свою кандидатуру на виборах.

За словами керівника фракції «Нашого краю» в Харківській міськраді Андрія Колоса, не можна сьогодні обмежувати роль жінки у суспільстві.

“Сучасна жінка настільки багатогранна і освічена, що обмежувати її роль в суспільстві тільки роллю дружини, мами, господині – немислимо, а присутність розумних і професійних жінок в будь-який команді, будь то політична партія або приватна структура, веде компанію до перемоги і до вибору кращого рішення з усіх можливих”-переконаний він.

За словами директорки програми «Жінки-лідери» Національного демократичного Інстітуту Олени Єни, сьогодні суспільство вже готове позитивно сприймати жінок на керівних посадах.

«У нас в країні кількість жінок у керівних органах залежить від рівнях влади: чим вище рівень – тим менше жінок. У Верховній Раді України цей показник знаходиться на рівні 11%, хоча в парламентах ряду європейських країн число жінок коливається від 30 до 50%. Сьогодні є дослідження, які показують цікаву ситуацію – суспільство вже готове позитивно сприймати жінок на керівних посадах і в складі депутатського корпусу на будь-якому адміністративному рівні”, – підсумувала Олена Єна.