Озвучені урядом плани відмови від використання вугілля нищать українську економіку та міжнародну репутацію — «Наш край»

11.11.21babuska 1 - Озвучені урядом плани відмови від використання вугілля нищать українську економіку та міжнародну репутацію — «Наш край»

Десятки тисяч безробітних, різке збільшення вартості електроенергії, загроза енергетичній безпеці — це далеко не повний перелік наслідків популістичної заяви української влади на кліматичній конференції у Глазго. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

«Україна зобов’язалась відмовитися від використання вугілля на державних теплових електростанціях до 2035 року. У 2020 році 35% усієї електроенергії в Україні було вироблено на теплових електростанціях (ТЕС і ТЕЦ). Міністерство енергетики планує перевести роботу енергоблоків ТЕС та ТЕЦ на газ, як паливо через брак вугілля для забезпечення стабільного проходження осінньо-зимового періоду. Для цього Нафтогаз має забезпечити необхідний обсяг газу для енергогенеруючих підприємств за спеціальними умовами. В результаті відбудеться чергове здорожчання електроенергії, враховуючи надвисоку ціну природного газу», — повідомив Олександр Мазурчак.

Нагадав співголова «Нашого краю і про те, що відмова від вугілля також означатиме втрату робочих місць у гірничодобувній та електроенергетичній галузях

«У вугільній промисловості задіяно близько 55 тисяч працівників і працівниць. Це велика кількість людей, які зараз постійно мають затримки із зарплатами. Але тепер влада вирішила просто викинути їх на вулицю та залишити без коштів на існування. Адже ніхто, буквально ніхто не формував план створення десятків тисяч робочих місць. Оголошена під час кліматичних переговорів дата відмови від вугілля в електроенергетиці взагалі не обговорювалася на національному та місцевому рівнях. Окремих робочих груп, які обґрунтовано визначили б дату, також не було», — наголосив Олександр Мазурчак.

Крім того, за словами співголови «Нашого краю», оголошувати дату відмови від вугілля при заявах про майже повну приватизацію вугільного сектору — абсолютний політичний популізм.

«Кабінет міністрів розгляне питання передачі «Центренерго» та державних шахт в управління «Енергетичній компанії України» та продаж 100% її акцій. Тобто 100% акцій компанії стануть об’єктом великої приватизації. Але навіть без цих планів, як пояснити подібні політичні заяви, якщо державі належать три вугільні ТЕС, а приватному сектору дев’ять? Це означає, що приватний сектор, а не уряд поки що диктує остаточну дату відмови від використання вугілля в країні. І як далі влада буде реалізовувати оголошені плани?», — заявив Олександр Мазурчак.

«Наш край» наполягає, що подібні «плани» та поточна енергетична криза — спланована та навмисна кампанія із дискредитації України і має кваліфікуватися як державна зрада на догоду конкретним олігархічним структурам. За таку безгоподарність та популізм уряд потрібно не звільняти, а судити. Водночас необхідно терміново розробити та почати втілювати програму модернізації вугільної галузі, адже ТЕЦ та ТЕС реально модернізувати для роботи на вітчизняному вугіллі, якого вдосталь для забезпечення потреб українців. Така програма водночас гарантувала б і своєчасність виплат заробітних плат гірникам.