ОТГ можуть зникнути – влада згортає найважливішу реформу країни, – «Наш край»

06.03.18konstytutsiya 810x446 c - ОТГ можуть зникнути – влада згортає найважливішу реформу країни, – «Наш край»

Влада повинна терміново припинити знищення реформи децентралізації в Україні. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак та закликав Верховну Раду терміново внести до Конституції визначення ОТГ як адміністративних одиниць.

За словами Олександра Мазурчака, децентралізація, яка дала громадам реальний шанс для розвитку, може бути скасована найближчим часом.

«Влада згортає найважливішу реформу країни. Децентралізація може бути скасована рішенням Конституційного Суду, бо об’єднані громади не передбачені Основним законом як адміністративні одиниці. «Наш край» вимагає від Верховної Ради терміново визначити конституційний статус об’єднаних територіальних громад», – заявив Олександр Мазурчак.

На його думку, Верховна Рада та уряд мають ухвалити ще низку рішень для розвитку децентралізації.

«Ми вимагаємо передати ОТГ землі через ухвалений закон, щоб закріпити їх у власності громад та позбавити Кабмін можливості у ручному режимі впливати на них. Також ми наполягаємо на забороні перекладання будь-яких витрат, які має забезпечувати держава, на плечі громад. Реформи для людей, а не люди для реформ», – зазначив Олександр Мазурчак.

Як відомо, уряд схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Відповідне рішення було ухвалено 31 січня 2018 року, на засіданні Кабінету Міністрів за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.