У Харкові завершено цикл тренінгів з жіночого політичного лідерства

21.06.17

Цикл тренінгів «Жіноче політичне лідерство», організований «Нашим краєм» завершився. Фінальне заняття пройшло 17 червня в медіацентрі «Час».

Цикл тренінгів «Жіноче політичне лідерство» стартував 8 квітня. З ідеєю проведення виступив «Наш край», підтримав проект Національний Демократичний Інститут (NDI). Всього було заплановано шість тренінгів, але завдяки інтересу учасниць до тем, організатори додали ще одне заняття.

Фінальний тренінг, який пройшов 17 червня, провела Катерина Мазурчак. На занятті говорили про тайм-менеджмент для сучасної жінки, як сформувати середовище, у якому можна розвинути лідерські якості, про гендерні стереотипи та можливості їх подолання. Тема актуальна, особливо для майбутніх політиків, тому що зараз різні європейські інституції беруть участь в реалізації гендерних програм та подоланні нерівності, сприяють залученню жінок в активну громадсько-політичну роботу в Україні.

Ефективність участі жінок вже доведена – досвід ряду європейських країн говорить про позитивні зміни в різних сферах – освітньої, соціальної, системі охорони здоров’я.

За три місяці тренери NDI разом з групою пропрацювали різні теми: «Від просто жінки до політика», «Розвиток особистісних якостей», «Технології ефективних комунікацій», «Створення іміджу жінки-політика», «Публічні виступи» та інші.

У кожному занятті відводився час на знайомство з теорією і практичні вправи. Так, на одному з тренінгів Марини Бурмаки «Від просто жінки до політика», слухачки взяли участь в імпровізованій прес-конференції. Організатори тренінгу максимально наблизили її до реальних умов – мікрофон, камера, запис, журналісти і представники громадськості, які ставили гострі питання.

За словами учасниць тренінгу, прес-конференція стала однією з найцікавіших практик, яка дозволила вийти із зони комфорту і оцінити свої можливості.

За час тренінгового періоду сформувалася повноцінна команда, яка може ставити перед собою цілі і спільно досягати їх. Відповідаючи на питання «Чому ви вирішили взяти участь в тренінгах з жіночого політичного лідерства», учасниці відповідали, що мета, яку вони переслідують, проста і зрозуміла – Україна потребує змін на краще, і на 50% успіх країни залежить від жінок. У сучасних українок є потенціал, високий рівень освіти, відмінне від чоловічого, бачення проблем, бажання діяти. Саме тому вони далі будуть йти по шляху розвитку і змін.

Як заявив Андрій Колос, керівник фракції «Нашого краю» в Харківській міській раді, жінки можуть йти в політику і приймати рішення – від цього виграють всі. Жінки, бо зможуть реалізувати себе, а місто, або навіть країна, тому що проблеми будуть аналізуватися з різних точок зору.

«Наш край» буде і далі підтримуватиме ініціативу жінок бути активними учасницями суспільно-політичного процесу і ініціює створення жіночого крила партії.