Ольга Чередник: Ми сплачуємо податки, і хочемо, щоб вони залишалися на місцях

13.09.15

Депутат Чернігівської облас ної ради і юрисконсульт одного з найуспішніших сільськогосподарських підприємств на Чернігівщині ТОВ «СП «Агродім» Ольга Чередник на практиці знайома з головними проблемами агросектору та жителів села і має чітку уяву, як їх вирішувати.

Чому ви, успішний юрист, вирішили йти в депутати?

Ми працюємо з людьми і для людей. Наше підприємство ставить за мету не лише отримання прибутку. Ми вважаємо, що бізнес має бути відповідальним. І ми не тільки обробляємо цю землю, а й несемо пряму відповідальність за людей, які на ній живуть.

Я веду прийом людей, громадських активістів. До нас приходять з різними проблемами. Часто звертаються сільські ради, просять відремонтувати дороги, зробити освітлення, допомогти дитячим садкам, школам. Депутатство допомагає вирішувати такі проблеми. Адже тільки ресурсами сільгосппідприємства тут не обійтися.

І які конкретні проблеми було вирішено останнім часом?

У селах намагаємося створювати робочі місця. Наприклад, у селі Голінка Бахмацького району збудували великий свинокомплекс, завели племінне стадо вартістю у півмільйона євро. Маємо дві молочні ферми, тримаємо курей, перепелів. А тепер плануємо побудувати житло для працівників.

Взагалі, ми орендуємо землю у Бахмацькому, Борзнянському, Ічнянському, Бобровицькому, Козелецькому і Ніжинському районах Чернігівщини. Близько чотирьох тисяч людей здають нам паї в оренду. Плануємо відремонтувати гуртожиток у Бахмачі. У Парафіївці на Ічнянщині реконструювати багатоквартирний житловий будинок.

Які галузі сільського господарство є найперспективнішими на Чернігівщині і яку соціальну роль вони можуть виконувати?

Перспективні фактично усі галузі тваринництва. Але, звісно, є свої особливості. У птахівництві оборот коштів швидший, у свинарстві – довший, у молочному тваринництві – найдовший. Однак молоко приносить стабільний дохід цілий рік. На луках Придесення найперспективнішим є саме розведення великої рогатої худоби. В Україні далеко не кожна область може похвалитися такими умовами. У нас вдосталь трави, досить води. І важливо те, що ферми дають не сезонну, а постійну роботу людям.

На яких проблемах ви плануєте зосередитися в роботі новообраної обласної ради?

І в «Агродомі», і в обласній раді я займаюся соціальними проблемами. З депутатським мандатом легше відкриваються двері владних кабінетів. Наприклад, звернувся до мене житель Бахмача. Йому в 1999 році видали акт на земельну ділянку. А цього року цю саму ділянку надали учаснику АТО. Одному з них треба було оскаржувати рішення міськради в суді. Я поговорила з мером, він готовий винести на сесію питання, щоб депутати скасували рішення про виділення ділянки, а натомість виділили для нашого захисника іншу.

До речі, ми завжди йдемо назустріч побажанням наших людей. Часто пайовикам підприємства, яким потрібні кошти на лікування, навчання дітей, придбання житла в селі, виплачуємо орендну плату наперед за 10 і навіть за 20 років.

Жителі сіл, де ми працюємо, звертаються до нас по допомогу при народженні дітей, на поховання. Допомагаємо одиноким: привозимо дрова, зерно. Ремонтуємо ФАПи, дороги між селами, школам виділяємо хліб зі своїх пекарень, м’ясо з ферм, олію, борошно.

Як ви ставитесь до процессу децентралізації?

Це, безумовно, те, що потрібно сьогодні нашій державі. Але децентралізація має впроваджуватися розумно. Ми сплачуємо податки, і хочемо, щоб вони залишалися на місцях. Ось у цьому і має полягати основний сенс децентралізації. Крім того, цими податками потрібно розумно розпорядитися, щоб не просто витрачати кошти, а зробити так, аби вони сприяли подальшому розвитку громади.

Наразі громада зазвичай перераховує шалені кошти в районний, обласний та державний бюджети, а потім вимушена ходити з простягнутою рукою, випрошуючи на найнеобхідніше. Сільській раді лишаються гроші тільки на оплатупраці, скошування трави та дрібний ремонт. А на розвиток інфраструктури нічого.

Ось і вимушений сільський голова просити у підприємства. А воно ж платить двічі: спочатку в бюджети, а потім – просто допомагає. Бо працює на цій землі й не може залишити людей сам на сам з їхніми проблемами.

Чому ви вважаєте, що сааме партія «НАШ КРАЙ» допоможе вирішити ці проблеми?

Бо «НАШ КРАЙ» – партія людей справи. Вона не має одного лідера, і цим цінна. Адже, як свідчить практика, так звані лідерські партії рано чи пізно скочуються до вождизму і надалі працюють на рейтинг лідера, а не на людей. Ми ж працюємо в команді, у тому числі і в бізнесі. Тому і на вибори йдемо командою, бо знаємо, що сааме так досягнемо мети, яка стоїть перед рідним Придеснянським краєм.