Ольга Чередник, Чернігівщина: Для людини важливо, щоб її почули й допомогли

20.09.15Cherednuk1 - Ольга Чередник, Чернігівщина: Для людини важливо, щоб її почули й допомогли

Про плани та наміри команди нової політичної партії «НАШ КРАЙ» на Чернігівщині ми розмовляємо з депутатом Чернігівської обласної ради головою обласної організації партії Ольгою Чередник.

Розкажіть, будь-ласка про людей, пліч-о-пліч з якими йдете на місцеві вибори.

Осередки «Нашого краю» створено в усіх районах Чернігівщини і містах обласного підпорядкування. Ми залучаємо до партії лідерів, які вже працюють на місцях. Кандидатами в депутати районних та обласної рад від «Нашого краю» стали відомі в регіоні люди, які займають активну життєву позицію. Активно розбудовуються районні структури в Бахмачі – партійний штаб там очолює колишній воїн-афганець Віталій Кочерга. Плідно працюють організації в Городні – громадський діяч Артур Зінов’єв, Семенівці – підприємець Олександр Жовтобрюх, Ніжинському районі – представник Всеукраїнської асоціації сільських і селищних голів Ірина Грозенко, Талалаївці – підприємець Іван Москаленко, Щорсі – засновник відділення благодійного фонду «Аратта» Володимир Смоляк.

Ми пишаємося тим, що неформальними лідерами нашої дружної команди є такі авторитетні у Чернігівському краї особистості, як заступник голови обласної ради колишній губернатор області і заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук і міський голова Чернігова з 2002 року Олександр Соколов. Їхній організаторський досвід і високий професіоналізм допомагають нам ставити реальні завдання і неодмінно досягати мети.

Чим, на вашу думку, «НАШ КРАЙ» відрізняється від інших партій? Якими міркуваннями ви керувалися, віддаючи перевагу саме їй? І чому за вас варто голосувати виборцям?

Живу й працюю серед земляків, які довірили мені представляти їхні інтереси в обласній раді. І знаєте – набутий мною досвід дає підстави дійти висновку: Київ далеко, а нам на місцях видніше, як вирішувати проблеми звичайних українців. Нехай їхні буденні питання комусь здадуться несуттєвими, дрібними. Але для конкретної людини важливо, щоб її почули й допомогли. Партія «Наш край» виступає якраз за вирішення конкретних проблем, з яких і складається загальна картина добробуту кожної людини.

Мені імпонує те, що в «Нашому краї» не ділять регіони і населені пункти на більш і менш важливі. Кожна громада матиме представництво і право голосу. Адже Україна починається з рідного краю.

Упевнена, що прийшов час політичних сил, які спираються на місцевих лідерів громадської думки і керівників, яких зустрічають щодня просто на вулиці, яких знають і яким довіряють.

Якими ж є конкретні ініціативи, з якими партія йде до людей?

Ключ до успіху громади і регіону зветься децентралізацією. Він допоможе місцевій владі відкрити ті двері, в які сьогодні доводиться хіба що принижено стукати. Залишивши у себе зібрані громадою кошти, розв’яжемо руки для вирішення цілої низки проблемних питань.

Зокрема, якщо завдяки децентралізації збережемо у скарбниці нашого регіону податки від великих підприємств, то перетворимо Чернігівщину на бездотаційний регіон, який самостійно вирішуватиме свої фінансові проблеми без допомоги з Києва.

У числі не таких масштабних, але не менш важливих ініціатив пропонуємо реальний механізм модернізації шкіл, який сприятиме посиленню соціального захисту вчителів і забезпечить комфортні умови навчання дітей. Ми переконані: щоб підвищити зарплату вчителям і відремонтувати школи, від центральної влади потрібно одне – не втручатися. А залучити кошти можна за рахунок ресурсів, які завдяки децентралізації залишаться на місцях. Я повністю підтримую позицію партії «Наш край», яка рішуче закликає уряд в процесі підготовки бюджету країни на 2016 рік не забирати у громад зароблені ними кошти. Бо громади краще знають, що їм потрібно для їхніх шкіл, лікарень, комунальної сфери.

Як вважаєте, чи є у партії «НАШ КРАЙ» подальша перспектива?

Безумовно, перспектива є. Інакше для чого було город городити? Працюючи з людьми, слід виходити з їхньої логіки. А люди міркують так: покажіть себе у справах, зробіть, що обіцяли – і тоді ми побачимо, чи варті ви підтримки. Тому «НАШ КРАЙ» не обіцяє «золоті гори», а чесно каже, що ми можемо виконати і що зробимо на рівні місцевих громад, міст, районів, області. Не слова, а справи стануть нашими агітаторами. Вибори-2015 ми розглядаємо як нагоду заявити про себе як про партію, яка робить конкретні речі. Це наш заділ на наступні місцеві вибори, заплановані на 2017 рік.

Насамкінець хочу висловити впевненість у тому, що на місцевих виборах люди справи з «Нашого краю» переможуть політичних пройдисвітів з їхніми грошима чи гречкою.