Олена Донченко: вартість комуналки не має перевищувати 15% від сукупного доходу сім’ї

12.01.22taryfy - Олена Донченко: вартість комуналки не має перевищувати 15% від сукупного доходу сім'ї

Населення має платити за комунальні послуги не більше ніж 15% від своїх доходів. Таку думку висловила депутатка Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Олена Донченко.

«Держава має виступити регулятором цін на продукти харчування та забезпечити продовольчу безпеку країни. Також обов’язково у законі потрібно закріпити норму, за якою вартість комунальних послуг домогосподарства не має перевищувати 15% від загального доходу сім’ї. Така норма дозволить населенню частину власних коштів спрямовувати на відпочинок, оздоровлення, розвиток, створення бізнесу тощо», – каже депутатка.

За її словами, витрати на комунальні послуги на сьогоднішній день становлять 45-50% від доходу середньостатистичної сім’ї. Майже стільки ж люди витрачають і на харчування. «Хтось скаже: “треба менше їсти”. Питання не у кількості, а у цінах на продукти харчування. Яйця по 50 грн: погодьтеся, це вже розкіш. Менш ніж 5% у сім’ї залишається на транспортні витрати, школу, садок, ліки і, не дай Боже, лікарню. І це за середнього реального доходу в 6-7 тисяч грн», – наводить суху статистику Олена Донченко.

Депутатка переконана, що в умовах кризи енергоресурсів держава має виступити регулятором та забезпечити стабільність економіки як для бізнесу, так і для населення. На її думку, непомірне зростання вартості комунальних послуг може спровокувати сильну соціальну напругу.