Олександр Мазурчак: Централізоване опалення у столиці може опинитись під загрозою, якщо міська влада не визначиться з «Київенерго»

30.03.16

Щоб жителі столиці найближчим часом взимку не залишилися без обігріву будинків, вже сьогодні київська міська влада має визначитися щодо майбутнього тепломереж, котелень та двох ТЕЦ у місті після завершення терміну договору з «Київенерго». Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак під час виїзних комітетських слухань ВР на тему енергозабезпечення столиці та тарифної політики у галузі енергетики і комунальних послуг.

За його словами, міські тепломережі зношені на 80%, з кожним роком аварій стає усе більше. «Навіть цієї, дуже теплої зими, частина будинків опалювалась з перебоями. За кілька років, за відсутності інвестицій у заміну аварійних ділянок тепломагістралей може призвести до погіршення якості опалення та відключення сотень будинків», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він нагадав, що 2017-го року спливає термін чинності договору про управління комунальним майном між «Київенерго» та Київської міською держадміністрацією. «Вже сьогодні київська влада має визначитися з майбутнім тепломереж та двох ТЕЦ у місті. Якщо необхідна підготовча робота не буде здійснена, ця інфраструктура або й надалі перебуватиме в управлінні «Київенерго» на нинішніх умовах, або залишиться без господаря у розпал опалювального сезону – з наслідками, які не важко спрогнозувати», – повідомив співголова партії «Наш край».

Поміж двох варіантів, між якими має обрати міськадміністрація, він назвав створення комунального підприємства або проведення прозорого конкурсу на право оренди чи концесії системи централізованого опалення міста. «Кожен з варіантів має свої переваги та недоліки. Але обрати будь-який з них краще, ніж залишити усе, як є», – наголосив співголова партії «Наш край».

Він зазначив, що обов’язковою умовою виживання міської тепломережі є інвестиції в її оновлення. «Теплова мережа міста потребує серйозних інвестицій. У разі, якщо вона перейде в оренду чи концесію приватної компанії, у новому договорі мають бути зафіксовано розмір щорічних інвестицій. Для комунального підприємства слід віднайти кошти для інвестування у міському та державному бюджеті», – підсумував Олександр Мазурчак.