Олександр Мазурчак: Реальна вартість проведення Євробачення у Києві – 10 млн. євро

17.05.16

Евробачення – 2017 відбудеться, радше за все, у Києві та переважно за бюджетні кошти. Про це сьогодні заявив Олександр Мазурчак, співголова партії «Наш край», перший заступник голови КМДА під час підготовки та проведення Євро-2012.

Він зазначив, що на підготовку та проведення Євробачення потрібно 10 млн. євро. «Найголовніші витрати стосуватимуться обладнання місця проведення концерту. У нас немає ані у Києві, ані у регіонах жодного готового майданчика, який би відповідав умовам проведення такого конкурсу. Але у столиці більш пристосована для цього інфраструктура, тому, радше за все, фінал Євробачення – 2017 відбудеться саме тут», – поінформував Олександр Мазурчак.

Практика свідчить, повідомив він, що на подібні заходи від спонсорів можна залучити до 10% коштів, усе решта – покриватиметься з бюджету.

До того ж, за словами співголови партії «Наш край», через обмежену кількість місць, на концерт потраплять тисяч 10-15 людей, з яких більшість становитимуть кияни та гості столиці з інших українських міст.

Разом з тим, він наголосив на важливості та престижності проведення фіналу Євробачення. «Це дасть можливість привернути позитивну увагу до Києва і України та, як наслідок, стимулювати розвиток туризму в майбутньому. У світі побутує думка, що в Україні триває війна й, зокрема, у Києві – небезпечно. Тому важливо, щоб уряд та влада міста продемонстрували, що здатні гарантувати безпеку тим, хто приїде», – сказав Олександр Мазурчак.

Отже, переконаний співголова партії «Наш край», владі доведеться докласти значних зусиль, щоб провести Євробачення на високому рівні.