Олександр Мазурчак: Бюджет-2016 слід оголосити Бюджетом громад

17.09.15

Центральна влада нарешті має розпочати реальний процес децентралізації, тому «Наш край» вимагає оголосити бюджет на 2016 рік Бюджетом громад. Про це під час з’їзду партії «Наш край», який відбувся у Києві 17 вересня, заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

Як відзначив Олександр Мазурчак, головне питання, яке сьогодні хвилює українців з огляду на наближення опалювального сезону – зростання тарифів на послуги ЖКГ. Завданням державної та місцевої влади на наступний рік мають стати, зокрема, оптимізація тарифів, встановлення лічильників та утеплення будинків. На думку співголови партії «Наш край», бюджет на наступний рік має стати бюджетом громад, аби на місцях нарешті змогли розпоряджатись грошима з огляду на реальні потреби регіонів. Партія «Наш край» наполягає на тому, що центральній владі слід довести до логічного завершення процес децентралізації.

Відстоювання інтересів місцевих громад учасники з’їду назвали головною метою діяльності партії «Наш край». Саме для того, аби громади мали реальні важелі впливу на ситуацію в регіонах, «Наш край» планує взяти участь у місцевих виборах і висунути на них понад п’ять тисяч кандидатів у всіх регіонах країни.

Як відзначив Олександр Мазурчак, лави «Нашого краю» сьогодні активно зростають. «Ще не так давно ми були невеликою групою міських та сільських голів, людей справи, що об’єдналися навколо ідеї сильних громад. А вже сьогодні ми бачимо у цій залі понад тисячу людей, що представляють громади всіх областей України», – відзначив Олександр Мазурчак.

За його словами, представники партії вимагатимуть максимальної передачі повноважень місцевим органам влади, фінансової самодостатності громад, залучення до розвитку місцевого самоврядування кращих управлінців, чимало з яких сьогодні є членами партії «Наш край».

Співголова партії, міський голова Миколаєва Юрій Гранатуров підкреслив, що вибори у жовтні – не парламентські і не президентські, тому необхідно обирати людей справи, які мають конкретні програми вирішення проблем на місцях. Так, на підставі реального досвіду управлінців, що зараз представляють «Наш край», було розроблено партійну програму «10 кроків для розвитку рідного краю». У ній передбачені заходи з розвитку місцевого самоврядування, контролю за прозорістю дій влади, а також покращення соціального забезпечення, медичного обслуговування населення, освіти та безпеки громадян.

Участь у з’їзді партії «Наш край» взяли понад тисячу осіб з усіх областей країни. У регіонах тривають форуми, на яких партія представляє свої команди для участі у місцевих виборах.