Олег Недава відстояв права власників житла, зруйнованого війною

04.04.17

Бойові дії на Сході України породили масу гуманітарних проблем. Сама наболіла стосується житла, яке втратили люди, які проживають в зоні проведення АТО. Ті, хто переїхав в інші міста, отримали статус внутрішньо переміщених осіб і соціальну підтримку держави.

У той же час, власники зруйнованих житлових будівництв, які змушені шукати собі тимчасове житло, виявилися позбавлені такої допомоги. Усунути цю несправедливість взявся лідер «Нашого краю» в Донецькій області, народний депутат України Олег Недава.

Злободенна тема була піднята на одній із зустрічей з жителями селища Семенівка, найбільш постраждалого у результаті артобстрілів. Люди поскаржилися, що їм доводиться винаймати житло за власні кошти, але ніяких компенсацій, на відміну від офіційно зареєстрованих в місті переселенців, вони не отримують. Багато з них змушені жити в бараках і сараях, в «приймах» у родичів або сусідів, тіснитися в знятих кімнатках. Разом з ними туляться маленькі діти і старі батьки.

Щоб усунути цю несправедливість, Олег Недава звернувся з депутатським запитом до Міністра соціальної політики України Андрія Реви. Відповідь міністра трактувався однозначно: ці люди мають повне право стати на облік як внутрішньо переміщені особи та отримувати всі види допомоги, передбачені державою для цієї категорії громадян. За дорученням народного депутата, юристи підготували «дорожню карту», яка допомогла б людям отримати компенсації та покладені пільги за місцем проживання. Незважаючи на це, питання оформлення довідок ВПЛ продовжував «буксувати».

І все ж, наполегливість Олега Недава і втручання прокурора Донецької області Євгена Бондаренко, який встав на захист прав потерпілих, принесла свій результат. 31-го березня у власників зруйнованих будинків з Семенівки взяли документи на отримання довідки ВПЛ, яка зрівнює їх у правах з іншими переселенцями. Крім основного пакета документів, вони надають акт технічного огляду зруйнованого житла та довідку від голови комітету мікрорайону про фактичну адресу проживання. Якщо протягом 15 днів комісія не знайде в документах протиріч, семеновці отримають статус ВПЛ, який дозволить їм отримувати грошову компенсацію за оренду житла.

Щоб уникнути непорозумінь, першу групу в УСЗН супроводжував помічник народного депутата України Олега Недава, заступник міського голови Слов’янська з соціальних питань Віктор Воропаєв. Він зазначив, що відновлення справедливості по відношенню до людей, житло яких постраждало або було зруйновано в результаті бойових дій, це важливий крок на шляху до вирішення більш глобального завдання – прийняття закону про виплати, що компенсують збитки від руйнувань, роботу над яким продовжує народний депутат України Олег Недава і політична партія «Наш край».