«Одними заборонами проблему не вирішити» – Антон Кіссе про ситуацію в молочній галузі

22.03.18

Після низки урядових рішень, що стосуються переходу молочної галузі на європейські стандарти, прості селяни практично втрачають можливість реалізовувати свою продукцію. Про це заявив сьогодні співголова партії “Наш край”, народний депутат Антон Кіссе на брифінгу, що відбувся сьогодні в парламенті.

За словами політика, до нього звернулися жителі села Серпневе Тарутинського району, та від імені п’ятитисячної громади скаржились на відсутність можливостей реалізовувати свою молочну продукцію.

«Жителі Серпневе, проживаючи на кордоні з Молдовою, мали можливість реалізовувати молочну продукцію в місті Бессарабяска за конкурентними цінами, і це давало можливість їм виживати, утримувати родини. Тепер після рішень Кабміну про заборону на вивіз продукції домашнього виробництва перед людьми постало питання: що далі, як виживати? Тим більше, що Молдавська сторона цю продукцію приймає», – зазначив Антон Кіссе.

Політик переконаний, що одними заборонами нічого не вирішити. Якщо здійснювати перехід на європейські стандарти якості, необхідно запропонувати компенсатори селянам, які займаються молочним виробництвом не в промислових масштабах. Антон Кіссе підкреслив, що знищення корів, яке за логікою відбудеться за неможливістю реалізовувати молочну продукцію, поставить на межу виживання величезна кількість жителів українських сіл. І тоді не уникнути протестних настроїв.

«Якщо стоїть питання про охолоджувальні установки і знезараження молока, щоб привести його якість до європейських стандартів, значить, необхідно допомогти з цим людям, і це повинна зробити місцева влада», – переконаний народний обранець.

Політик навіть підказав, де саме можна придбати такі установки, була б на те добра воля влади, яка повинна захищати вітчизняного виробника.

Відзначимо, що народний депутат України Антон Кіссе вже направив депутатський запит прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману з проханням дати доручення Госпродпотребслужбе, а також Державної прикордонної службі врегулювати питання заборони вивозу з України продовольчих продуктів тваринного походження.

Підставою для даного запиту стало звернення жителів села Серпневе Тарутинського району Одеської області, що входить у виборчий округ народного депутата України Антона Кіссе.