Обрання керівництва Чернігівської обласної ради відбулося із порушенням закону, – “Наш край”

07.12.20

Обрання керівництва Чернігівської обласної ради під час першої сесії відбулося із порушенням закону та регламенту облради. У цьому переконаний керівник обласної організації партії «Наш край», депутат облради Сергій Баришовець.

За його словами, на початку засідання відбулося порушення рішення робочої групи з підготовки першої сесії, яка затвердила порядок денний засідання ради. Розгляд питання про створення постійних комісій обласної ради там не передбачався.

Створена під час сесії лічильна група представляла усі політичні сили (вісім партій) і за неї проголосували 63 депутати. «Згідно із законом та регламентом, вона мала визначити час, місце і порядок голосування з обрання голови обласної ради. І в своєму протоколі лічильна група прописала все таким чином, щоб убезпечити порушення законодавства під час таємного голосування. Було зроблено все, щоб голосування відбувалося без тиску і будь-яких маніпуляцій», – зазначив Сергій Баришовець.

Він припускає, що коли стало зрозуміло – тиск на депутатів буде неможливий за таких обставин, то і почалися деструктивні дії, з’явилося повідомлення про «замінування» будівлі обласної ради. Лічильна група навіть у цих умовах продовжувала роботу і, зважаючи, що частина депутатів залишили облраду, вирішила перенести засідання з обрання голови облради на 9 грудня. Це б дозволило повідомити усіх депутатів та організувати законно голосування.

Натомість голові лічильної групи не дозволили зачитати протокол, а членів лічильної групи звинуватили в бездіяльності. Була створена «нова» лічильна група із представників трьох політичних сил, і за неї проголосували 33 депутатів. Саме вони й обрали голову обласної ради, її заступників та голів постійних депутатських комісій.

«Голосування за голову облради не було таємним, адже депутати, які брали участь у голосуванні, демонстрували свої бюлетені «смотрящим» перед вкиданням до скриньки. Та й чого варті публічні декларації 33 депутатів про підтримку визначеної кандидатури. Ми налаштовані на конструктивну роботу, адже нас обрали жителі Чернігівщини, але розпочинати її з порушень закону та регламенту вважаємо неприпустимим», – наголосив депутат обласної ради від «Нашого краю».