Нові правила Міносвіти ускладнюють прийом дітей до шкіл, – Антон Громовий

22.06.18Znimok ekrana 2017 12 16 o 16.16.43 - Нові правила Міносвіти ускладнюють прийом дітей до шкіл, - Антон Громовий

Тепер першочергово зарахованими до навчальних закладів можуть бути діти, які живуть на закріпленій за школою території. Також малеча, яка має родичів, що навчаються у цьому закладі чи працюють. Ці норми закріплені у наказі Міністерства освіти. Правила були б логічними якби в Україні не склалася критична ситуація із соціальною інфраструктурою. У цьому впевнений лідер обласного осередку партії «Наш край» Антон Громовий, інформує прес-служба партії на Закарпатті.

«Зараз надзвичайно швидкими темпами зводять будинки на будь-який смак. Тільки от нові  квартали будують чомусь без соціальних об’єктів, зокрема, без шкіл чи садочків. Тож молода родина може заселитися до сучасного будинку, але дітей змушена довозити до школи в іншому мікрорайоні. І немає гарантії, що їх там приймуть. Адже, навчальні заклади, зазвичай – старі і не розраховані на велику кількість дітей. А нові умови вступу, які затвердило Міносвіти, взагалі роблять дуже проблематичним прийом, так би мовити, «приїжджих» учнів», – зазначив Антон Громовий.

Відповідальна за будівництво у населених пунктах – місцева влада. Чиновники затверджують зведення цілих мікрорайонів без шкіл чи садочків.

Як повідомляють у прес-службі обласного осередку, такий колапс, зокрема, спостерігається в Ужгороді, у «спальних» мікрорайонах «Боздош», на «Червениці». Востаннє нову школу в обласному центрі зводили аж у 1992 році! А ситуація, коли школярів доводиться довозити до освітніх закладів у районах – звична справа. Адже здебільшого школи закривають, а не відкривають нові.

У «Нашому краї» вбачають корупційну складову у критичній ситуації з навчальними закладами в краї.  Тому закликають громади Закарпаття дуже прискіпливо контролювати  процес будівництва соціальної інфраструктури.